Puck Pieterse najlepszą Orliczką | Mistrzostwa Świata CX 2022 – Fayatteville, USAfot. Eurosport / GCN

HomeSportWyniki

Puck Pieterse najlepszą Orliczką | Mistrzostwa Świata CX 2022 – Fayatteville, USA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Wyścig orliczek, czyli zawodniczek U23 poprzez szerokie grono faworytek był wymieniany jako jeden z najciekawszych. I tak właśnie było. Mimo, że wszystko rozstrzygnęło się między reprezentantkami Holandii, to i tak było to piękne sportowe widowisko.


Już na pierwszym okrążeniu zawiązała się sześcioosobowa grupa, w skład której były Holenderki Puck Pieterse, Shirin van Androoij i Fem van Empel, a także Francuzki Amandine Fouquenet i Line Burquier. A także zawodniczka z Luksemburgu, Marie Schreiber. Kolejna grupa miała w połowie drugiego okrążenia kilkanaście sekund straty.

Pod koniec drugiego okrążenia prowadząca grupa rozpada się na dwie – z przodu jadą Puck Pieterse i Shirin van Androoij, a kilka sekund dalej jadą Fem van Empel i Line Burquier. Na trzecim okrążeniu Fem van Empel urywa Francuzkę i dojeżdża do jadących z przodu dwóch Holenderek. Wygląda na to, że na podium U23 zobaczymy trzy oranje.

Czwarte ani piąte okrążenie nie przynosi za wiele zmian. Zawodniczki się testują, sprawdzają, ale nie ma żadnego przełomu. Lina Burquier cały czas samotnie na czwartym miejscu, na finałowe okrążenie wjeżdża ze stratą 17 sekund.

W połowie ostatniego okrążenia na najcięższym podjeździe atakuje Puck Pieterse, która wstaje w pedałach. Co ciekawe Shirin van Anrooij bez problemu utrzymuje koło zawodniczki Alpecin Fenix i to bez wstawania z siodełka! Fen van Empel traci kontakt z tą dwójką, ale chwilę później znowu jadą we trzy razem. Na technicznej zawrotce Puck Pieterse przejeżdża płynnie, za to pozostałe zawodniczki popełniają błąd i obie upadają. Pieterse odjeżdża, goni ją Van Androoij, za to Van Empel spada łańcuch i musi się zatrzymać.

Pieterse odjeżdża ale bardzo szybko dojeżdża do niej Van Empel. Finiszują na kreskę, a wszystko rozstrzyga fotofinisz.

Puck Pieterse przełajową Mistrzynią Świata w kolarstwie przełajowym!!!

Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym 2022 – Fayetteville, USA – kategoria U23 kobiety:

  1. Puck Pieterse – Holandia – 46:27
  2. Shirin van Anrooij – Holandia +0:00
  3. Fem van Empel – Holandia +0:12


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0