Kolarski Flesz / 30 / 01 / 2022

HomeCiekawostki

Kolarski Flesz / 30 / 01 / 2022

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Starając się być na bieżąco szczególnie w temacie kolarstwa górskiego praktycznie codziennie przeglądam kilkadziesiąt nie tylko anglojęzycznych źródeł w internecie, gdzie natrafiam na informacje zarówno z obszarów biznesu, sprzętu, jak i sportu. Wiele z nich jest interesujących albo nawet bardzo interesujących, ale ograniczone zasoby nie pozwalają mi na robienie wpisów na temat każdej z nich. Dlatego też w mniej albo bardziej cyklicznej formie będę się z Wami dzielić tym co znalazłem w sieci.


W dobie powszechności znajomości języka angielskiego oraz narzędzi do tłumaczenia stron nie ma już w zasadzie barier językowych, dlatego też poniżej znajdziecie krótkie zajawki zagadnień oraz linki do źródeł.

Zapraszam Was do drugiej odsłony „przeglądu kolarskiego internetu”.

Biznes

CEO firmy SRAM, Ken Lousberg – w podcaście CyclingTips podzielił się informacjami o sytuacji w firmie. Jak się okazuje, tym razem wyzwaniem jest inny element łańcucha dostaw. Problemem nie są puste magazyny, a ich odwrotność, która wynika z problemów z logistyką i możliwością transportu towaru na rynki docelowe:

https://cyclingindustry.news/sram-ceo-we-have-more-finished-goods-on-shelves-now-than-weve-ever-had/

Już od kilku tygodni także polski oddział Specialized zaczął komunikować możliwość zamawiania odzieży, akcesoriów oraz komponentów za pośrednictwem strony internetowej z opcją dostawy do lokalnego sklepu albo bezpośrednio do domu. Okazuje się, że to wstęp do dużej rewolucji, która póki co dotyka Stanów Zjednoczonych. Od 1 lutego 2022 Specialized w USA zaoferuje sprzedaż bezpośrednią rowerów! Będzie do wyboru kilka opcji – od zamówienia do lokalnego sklepu do opcji dostarczenia do domu złożonego roweru. Jedną z przyczyn takiego ruchu ze strony amerykańskiego producenta są kolejne duże przejęcia sieci dealerskich w USA przez markę Trek, co negatywnie odbiło się na dostępie do rynku przez inne marki rowerowe.

https://www.bicycleretailer.com/industry-news/2022/01/27/specialized-add-consumer-direct-sales-feb-1#.YfMgK-qZO3A

Sprzęt

Włoska marka Fulcrum zaprezentowała pierwsze od 2009 roku karbonowe koła Fulcrum Red Zone Carbon, które charakteryzują się falowaną obręczą, asymetrycznym układem szprych, szerokość wewnętrzna 25 mm dla alu i 28 mm dla karbonu, dedykowane do opon o szerokości 2.2 – 2.4. Masa zestawu karbonowego: 1445 g, a aluminiowego: 1660 g. Wersja karbonowa dostępne od marca, a aluminiowe praktycznie od ręki.

https://www.fulcrumwheels.com/en/news/Red-Zone-Carbon-presentation

Intend New Hero RD to nowy odwrócony widelec stworzony przez Corneliusa Kapfingera, którego sercem jest damper RockShox. Masa widelca to 1650 gram i jest dostępny ze skokiem 90, 100, 110 i 120 mm.

https://www.pinkbike.com/news/first-look-intends-new-hero-rd-fork.html?trk=rss

Sport

Tour de France 2023 wystartuje z Kraju Basków. Wcześniej mówiło się już o Hiszpanii, szczególnie Barcelonie. Ostatecznie padło na północną Hiszpanię.

https://www.theguardian.com/sport/2022/jan/26/spains-basque-country-to-host-the-2023-tour-de-frances-grand-depart

Do wypadku Egana Bernala odniósł się Tom Pidcock, który w zeszłym roku także z własnej winy doprowadził do zderzenia z samochodem. Ostatnie dni przynoszą informacje o kolejnych wypadkach z udziałem kierujących samochodami i zawodnikami. Dyskusja o bezpieczeństwie zdaje się trwać wiecznie, ale ostatnie wydarzenia na pewno zmuszają do dodatkowej refleksji.

https://www.cyclingnews.com/news/tom-pidcock-says-we-need-to-think-how-we-can-train-in-a-safer-way-following-egan-bernals-crash/

Ponownie Tom Pidcock, tym razem o nieobecności MVDP i WvA na przełajowych Mistrzostwach Świata mówi, że to jednocześnie błogosławieństwo, jak i przekleństwo:

https://www.cyclingnews.com/news/pidcock-no-van-aert-or-van-der-poel-a-blessing-and-a-curse-at-cyclo-cross-worlds/

Bardzo ciekawa rozmowa (w formie podcastu) z Calebem Swartzem o kolarstwie przełajowym w Stanach Zjednoczonych:

https://rowery.org/2022/01/26/przelaje-w-usa-rozmowa-z-calebem-swartzem/

Mathieu van der Poel zaliczył pierwszy od dłuższego czasu trening na Zwifcie. Nie wiemy tylko, czy była to próba organizmu czy powrót do regularnych treningów:

https://www.wielerflits.be/nieuws/mathieu-van-der-poel-maakt-eerste-fietsrit-in-weken/


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0