Zgrupowanie RK Exclusive Doors MTB Team w Ustroniu

HomeSportDrużyny

Zgrupowanie RK Exclusive Doors MTB Team w Ustroniu

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Drużyna RK Exclusive Doors MTB Team w ostatnich miesiącach została istotnie przebudowana, na czele ekipy sponsorowanej przez Roberta Karaska, właściciela marki RK Exclusive Doors, stanęli Wojciech Halejak oraz Anna Sadowska. W sezonie 2022 drużyna będzie liczyła 12 zawodników, głównie z młodszych kategorii wiekowych. Najstarszymi zawodnikami w ekipie są Milena Drelak i Jan Karasek.


Informacja prasowa:

Zawodnicy RK Exclusive Doors MTB Team zakończyli kolejny etap przygotowań do sezonu. Czterodniowe konsultacje treningowe odbyły się w DW Jawor w Ustroniu. Młodzi kolarze uczestniczyli zarówno w szkoleniach teoretycznych, jak i treningach rowerowych, ogólnorozwojowych i siłowych.

Wojciech Halejak:

Ustroń jako miejsce zgrupowania jest dla mnie idealnym wyborem. Doskonale znam te tereny i wiem, co mogą zaoferować pod względem treningowym naszym zawodnikom – w końcu to tutaj właśnie trenowałem przez ostatnie 7 lat z moją byłą drużyną JBG2 Team. Do dyspozycji tutaj mieliśmy trasę XC JBG2 na Poniwcu, ścieżki enduro na Palenicy, salę gimnastyczną oraz znakomicie wyposażoną siłownię Stacja Fitness Ustroń. DW Jawor całkowicie spełnił nasze oczekiwania w stosunku do zakwaterowania, serwując dobrze zbilansowane, smaczne posiłki oraz udostępniając salę konferencyjną, która bardzo się nam przydała w organizacji szkoleń. Celem naszych konsultacji było zarówno określenie stanu przygotowań naszych młodych kolarzy i wprowadzenie małych korekt w ich treningach, jak i przeszkolenie ich w celu nabycia nowych umiejętności. Oprócz tego zrealizowaliśmy konkretny program treningowy składający się zarówno z treningów techniki i wytrzymałości na rowerze, jak i treningów ogólnorozwojowych oraz siłowych.

Anna Sadowska:

Nasze drugie drużynowe zgrupowanie odbyło się w Ustroniu. Ten wybór był kwestią czasu bo w mieście, w którym mieszkam od kilku lat znam prawie każdy zakamarek a pod względem infrastruktury i ukształtowania terenu mamy tutaj wszystko czego kolarze potrzebują do rozwoju. Poza treningami to dla nas też ważny czas na budowanie zespołu, relacji, poznawanie się i rozmowy. Chcemy by faktycznie w drużynie panował Team spirit. Szczególnie młodzi zawodnicy potrzebują ciągłych informacji zwrotnych i możliwości uczenia się od siebie, a także korzystania z moich i Wojtka doświadczeń. Taka opieka nad zespołem jaką zapewniamy nie byłaby możliwa bez naszych sponsorów. Szczególnie dziękuję firmie RK Exclusive Doors i właścicielowi Robertowi Karaskowi, że wierzy w nas i realizuje swoją misję wspierania młodych talentów. Na horyzoncie już niedługo kolejne zgrupowanie w Hiszpanii, pewnie w całkiem innej temperaturze. 

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0