CYCLOcrossCOUNTRY czyli sezon na zakładkę

HomeSportZapowiedzi

CYCLOcrossCOUNTRY czyli sezon na zakładkę

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Przed nami jeden z ostatnich weekendów pod znakiem kolarstwa przełajowego oraz w zasadzie pierwszy weekend wyścigowy w kolarstwie górskim, na pewno na Starym Kontynencie. Co prawda jeszcze nie cross country (XCO), ale etapówki.


Przełajowa ostatnia prosta

W sobotę X2O badkamers trofee w Hamme, a w niedzielę ostatni wyścig przełajowego Pucharu Świata, który odbędzie się w holenderskim Hoogerheide. Równolegle krajowy czempionat w kolarstwie przełajowym w Rosji.

Wyścigi w Holandii i Belgii nie będą w pełni obsadzone z racji faktu, że już tydzień później przełajowe Mistrzostwa Świata w amerykańskim Fayetteville. Niektórzy zawodnicy są już za oceanem albo planują podróż w najbliższym czasie. Z kolei zawodnicy, którzy walczą w klasyfikacji generalnej cykli X2O badkamers trofee czy Ethias Cross skracają swój pobyt w USA do absolutnego minimum. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę na starcie stanie m.in. jeden z faworytów tegorocznych Mistrzostw Świata czyli Brytyjczyk Tom Pidcock, dla którego będą to ostatnie mocne akcenty przed podróżą za ocean.

Oba wyścigi będą transmitowane zarówno przez GCN, jak i Eurosport.

Sezon MTB czas start!

Na jednej z Wysp Kanaryjskich należących do Hiszpanii – Lanzarote do startu w 4 Stage Mountain Bike Race Lanzarote przygotowują się blisko 400 zawodników, głównie Hiszpanów. Jak co roku nie brakuje jednak na liście startowej polskich nazwisk. Na starcie zobaczymy m.in. Łukasza Derhalda oraz Jarosława Wolcendorfa. Z całej obsady wyścigu wyróżnia się tylko jedno nazwisko, to Karl Markt.

Lista startowa

A już w czwartek 27 stycznia kolejna etapówka, ale pierwsza na kontynencie – Costa Blanca Bike Race, gdzie na starcie zobaczymy praktycznie w pełnym składzie JBG-2 CryoSpace. Będzie to pierwszy sprawdzian dla nowego składu. Przypomnijmy, w sezonie 2022 w „czerwonym pociągu” oprócz Jacka Brzózki, braci Adriana i Piotra Brzózków jeździć będą Paweł Bernas, Michał Glanz, Krzysztof Łukasik, Karol Ostaszewski i Michał Paluta.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0