Blevins i Batten wzmacniają Specialized Factory Racing

HomeSportDrużyny

Blevins i Batten wzmacniają Specialized Factory Racing

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Z nowym rokiem Specialized Factory Racing potwierdza, że skład drużyny specjalizującej się w cross country zostaje poszerzony o dwóch kolejnych zawodników – Christophera Blevinsa oraz Haley Batten, dla których marka Specialized nie będzie nowością. Wcześniej na rowerach Specialized jeździli w ekipie Trinity Racing.


Podczas wrześniowych Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim Christopher Blevins i Sina Frei napisali nowy rozdział historii sięgając po tytuły Mistrzów Świata w short tracku. Chris Blevins z Mistrzostw Świata wrócił z trzema medalami – złotym w XCC, srebrnym w sztafecie (XCR) oraz brązowym w wyścigu e-mtb. Zwycięstwo Blevinsa w XCC było pierwszym dla USA od 1991 roku, kiedy to najlepszym zawodnikiem w cross country okazał się John Tomac. Na zakończenie sezonu Blevins wygrał jeszcze wyścig Pucharu Świata MTB XCO w Snowshoe.

Pierwszym sportowym celem dla Blevinsa będzie zaplanowany na wiosnę wyścig etapowy ABSA Cape Epic. Później przez cały sezon będzie aż dziewięć Pucharów Świata, także w formule short track.

Christopher Blevins dołącza do już obecnych w drużynie – Jordana Sarrou oraz Gerharda Kerschbaumera. Amerykanin jest najmłodszy z tej trójki.

Do żeńskiej części ekipy dołącza z kolei Haley Batten. To także młoda zawodniczka, dla której sezon 2022 będzie drugim w elicie, a za główne cele stawia sobie równą, wysoką formę przez cały sezon, z jej szczytem na Mistrzostwa Świata MTB XCO, które w 2022 roku we francuskim Les Gets.

Sześcioosobowy skład Specialized Factory Racing wymusza także wzmocnienia po stronie zaplecza zespoły, tak by zapewnić zawodnikom możliwie najlepsze warunki do rozwoju, z Igrzyskami w Paryżu w 2024 jako celem długoterminowym.

Drużyna wspierana jest przez marki SRAM, Rockshox, Wahoo, Cliff, HT Components, Retul, Roval, Motrex, Evoc i Supacaz.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0