Thomas Litscher dołącza do grupy kolarskiej KROSS ORLEN Cycling Team

HomeSportDrużyny

Thomas Litscher dołącza do grupy kolarskiej KROSS ORLEN Cycling Team

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Thomas Litscher to 32-letni, utytułowany zawodnik ze Szwajcarii, który od nowego sezonu będzie jeździł w barwach jednej z najlepszych grup kolarskich na świecie, wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN. Litscher ma na koncie mistrzostwo świata w kolarstwie górskim w kategorii do 23 lat oraz wicemistrzostwo świata w kategorii elita zdobyte w 2017 roku. Zespół KOCT reprezentują najlepsi zawodnicy: Ondrej Cink, aktualny mistrz Czech, czwarty zawodnik w rankingu UCI oraz trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB, a także Bartłomiej Wawak, mający na swoim koncie tytuł mistrza Polski XCO oraz XCC, 8 zawodnik w rankingu UCI. Już niedługo poznamy nazwiska kolejnych zawodników, którzy dołączą do zespołu KOCT.


Thomas Litscher, to pierwszy, nowy zawodnik ogłoszony w 2022 roku, który wzmacnia grupę kolarską KOCT. 32-letni Szwajcar wyrobił już sobie markę i zapracował na rozpoznawalność, ma bowiem na swoim koncie już kilka znaczących sukcesów.

– Thomas będzie dużym wzmocnieniem naszej drużyny. Jednym z celów na sezon 2022 jest walka o klasyfikację drużynową podczas Pucharów Świata. Uważam, że tak mocny zawodnik, który w przeszłości udowodnił, że może walczyć z najlepszymi, wróci do pierwszej dziesiątki Pucharu Świata, co także pokazywał pojedynczymi wyścigami w sezonie 2021. Przy doskonałej formie Ondreja Cinka i Bartłomieja Wawaka, mamy duże szanse, by w tak mocnym składzie ambitnie realizować cele na sezon 2022 – mówi Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Szwajcar to pierwszy, nowy zawodnik w zespole KROSS ORLEN Cycling Team, ale wkrótce możemy spodziewać się kolejnych wzmocnień grupy kolarskiej, która ma za sobą bardzo udany sezon. Bartłomiej Wawak, który w 2021 roku startował aż 25 razy, 13 wyścigów zakończył zdobyciem miejsca na podium a 7-krotnie linię mety przekraczał jako pierwszy i to podczas zawodów z kalendarza UCI. To bezapelacyjnie najlepszy sezon Bartka w historii. Ondrej Cink, który w grupie kolarskiej wspieranej przez KROSS startuje od 3 lat, w 2021 roku na 18 wyścigów, aż 12 razy zdobywał podium a sześciokrotnie stawał na jego najwyższym stopniu.

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie obecna na trasach rowerowych od dekady. W skład grupy wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN, wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego: trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB 2021 Ondrej Cink, Olimpijczyk i Mistrz Polski XCO i XCC Bartłomiej Wawak oraz Thomas Litscher, mistrz świata do lat 23 oraz wicemistrz świata w kategorii elita.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0