Loana Lecomte na czele nowej drużyny Canyon CLLCTV XCO

HomeSportDrużyny

Loana Lecomte na czele nowej drużyny Canyon CLLCTV XCO

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W barwach Canyon w ostatnich latach jeździli pojedynczy zawodnicy – Pauline Ferrand Prevot, Mathieu van der Poel czy Emilly Batty. W 2022 niemiecka marka wchodzi z drużyną Canyon CLLCTV XCO na czele której stanie Loana Lecomte! Nie wszystkie karty jednak są już odsłonięte…


Loana Lecomte była absolutną dominatorką ostatniego sezonu cross country. 22. letnia Francuzka wygrała prawie wszystkie wyścigi Pucharu Świata triumfując w klasyfikacji generalnej. Mimo młodego wieku rywalizowała w kategorii elita. W rankingu UCI wspięła się na 2. miejsce. Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zajęła 6. miejsce, a z powodów zdrowotnych nie mogła wystartować w Mistrzostwach Świata w Val di Sole.

Ambitne cele stoją przed zawodniczką, z Mistrzostwami Świata MTB XCO które rozegrane zostaną we francuskim Les Gets.

Do drużyny dołącza także 27. letni Thomas Griot, który zakończył sezon 3. miejscem na Copa Catalana Internacional BTT w Gironie. W sezon 2022 wchodzi z ambitnymi celami – nie tylko tytuł Mistrza Francji, ale przede wszystkim chce regularnie meldować się w Top5 Pucharu Świata! Ostatni sezon skończył w top10 klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, między innymi meldując się na podium w Leogang.

Trzecim zawodnikiem Canyon CLLCTV XCO jest Niemiec, 25. letni Luca Schwarzbauer, który doskonale godzi zajęcia na inżynierii przemysłowej na Uniwersytecie w Esslingen z treningami i startami w cross country. W 2022 roku zajął 4. miejsce na Mistrzostwach Niemiec, w ostatnim sezonie wywalczył tytuł Mistrza Niemiec w maratonie MTB. W sezonie 2022 celuje by regularnie meldować się w Top10 zawodów nie tylko w Niemczech, ale przede wszystkim za granicą.

Zawodnicy do dyspozycji będą mieli najwyższe modele rowerów Canyon Exceed i Canyon Lux.

To jednak nie ostatnie słowo jeśli chodzi o drużynę Canyon CLLCTV XCO – w lutym poznamy kolejne nazwisko!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0