Michał Paluta czwartym asem JBG-2 CryoSpace na sezon 2022fot. Devil on Bike Photo

HomeSportDrużyny

Michał Paluta czwartym asem JBG-2 CryoSpace na sezon 2022

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Już w październiku do JBG-2 CryoSpace dołączył Paweł Bernas. W grudniu dowiedzieliśmy się, że do Krzysztofa Łukasika i Pawła Bernasa dołączają Karol Ostaszewski oraz Michał Glanz. Z Nowym Rokiem potwierdziło się, kto będzie czwartym asem „czerwonego pociągu”, to doświadczony szosowiec, były Mistrz Polski ze startu wspólnego (2012), przełajowiec, Michał Paluta.


Zapytałem Michała o kulisy transferu. Oto co mi powiedział:

Pod koniec sezonu szosowego z drużyną Global 6 Cycling byłem ciągle na etapie poszukiwań drużyny na kolejny sezon. Po przejściach z ubiegłego roku nie chciałem po raz kolejny przechodzić tego stresu i nerwów, który towarzyszył mi rok temu aż do lutego, stąd wszelkie rozmowy z ekipami szosowym, które kończyły się obiecaniem, bądź słowami abym poczekał jeszcze kilka tygodni na odpowiedz nie były dla mnie satysfakcjonujące. W zeszłym sezonie czekałem tak do grudnia, później do Świąt, aż rozpocząłem nowy rok bez żadnych konkretnych perspektyw zawodowych i byłem blisko zakończenia kariery sportowej.

Kiedy po sezonie szosowym zadzwonił do mnie Adrian Brzózka z JBG2 i przedstawił mi plan ekipy na 2022 rok oraz jasno powiedział, że będę mógł połączyć ściganie na MTB z kilkoma startami szosowym to dało mi to do myślenia. Dodatkowo spodobało mi się podejście drużyny do przygotowań i planu startów. Kilka dni przemyśleń i podjąłem decyzję o podpisaniu kontraktu. Równolegle byłem na etapie rozmów z dwoma ekipami szosowymi, ale ciągle brakowało konkretów. Nie chciałem jeszcze raz przechodzić tego stresu co w roku ubiegłym, który nie ukrywam towarzyszył nie tylko mi, ale również udzielał się moim najbliższym. Cieszę się bardzo, że podjąłem taką decyzją i w spokoju mogę przepracować zimę łącząc to treningowo ze startami w przełajach.

<

Michał Paluta już w nowych, czerwonych barwach, wystartuje w niedzielę 9 stycznia 2021 w Gościęcinie na Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym.

Pełny skład ekipy JBG-2 CryoSpace na sezon 2022 to Jacek Brzózka, Adrian Brzózka, Piotr Brzózka, Michał Glanz, Krzysztof Łukasik, Karol Ostaszewski i Michał Paluta. Menadżerem drużyny jest Michał Górny.

Najświeższych informacji o drużynie możecie szukać na ich kontach w social mediach – fanpage oraz instagramie.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0