Mikler i Włodarczyk wygrywają ostatni wyścig przełajowego Pucharu Polski we Włoszakowicach

HomeSport

Mikler i Włodarczyk wygrywają ostatni wyścig przełajowego Pucharu Polski we Włoszakowicach

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Nietypowo, bo we wtorek i środę, w dni robocze odbyły się dwa ostatnie wyścigi Pucharu Polski. Zarówno Rydzyna, jak i Włoszakowice znajdują się nieopodal Leszna, a trasy poprowadzono w cieniu Zamku w Rydzynie oraz Pałacu Sułkowskich. Zarówno we wtorek, jak i w środę w elicie mężczyzn wygrywał Bartosz Mikler. Wśród kobiet swoje drugie miejsce z Rydzyny poprawiła Dominika Włodarczyk, która we Włoszakowicach nie miała sobie równych.


Tradycyjnie, zgodnie z programem Pucharu Polski, na trasę pierwsi ruszyli zawodnicy kategorii Masters i Amator, którzy muszą też zmierzyć się z wyjątkowo trudnymi warunkami. Intensywne nocne opady deszczu zamieniły trasę w lodowisko. Dopiero w późniejszych godzinach podłoże trochę „puściło”.

W kategorii Masters I ponownie nie ma mocnych na Mariusza Gila, który z dużą przewagą wygrywa ze swoimi rywalami. Na podium także Mirosław Bieniasz (+1:04) i Janusz Put (+1:15). W Masters II wyrównany wyścig i tym razem najlepszy jest Arkadiusz Jusiński. Tuż za nim Bogdan Czarnota (+0:02) i Rafał Chmiel (+0:15). W kategoriach Masters III i IV wygrywają odpowiednio Tomasz Jarząbek i Marian Kłos.

W Juniorach Młodszych wygrywa Ksawery Adaszak przed Dawidem Lewandowskim (+0:01) i Miłoszem Marciniakiem (+0:45). W Juniorkach Młodszych ponownie wygrywa Alicja Matuła. Tuż za nią na metę wjeżdża Zofia Bluszcz (+0:04). Na trzecim miejscu Maja Józkowicz (+0:14).

Wyścig kobiet open wygrywa orliczka Dominika Włodarczyk, która pokonuje zawodniczki elity – Antoninę Białek (+0:19) i Zuzannę Krzystałę (+0:32). Najlepszą Juniorką tego dnia jest Malwina Mul (+3:38). Barbara Borowiecka tym razem dojechała na metę ze sporą stratą, co na mecie tłumaczyła faktem, że jeszcze nie aklimatyzowała się do zimowej aury w Polsce.

Wyścig Juniorów ponownie wygrywa Ksawier Garnek, a podium uzupełniają Bartosz Oleksiak (+0:31) i Brajan Świder (+0:38).

W wyścigu elity mężczyzn na starcie zabrakło m.in. głównych rywali Bartka Miklera – Patryka Stosza oraz Marka Konwy. Zamiast tego pojawiło się kilku Czechów. W trudnych warunkach doskonale poradził sobie Bartosz Mikler, a przez cały wyścig uciekał przed Pavlem Jindrichem (+0:35), Karolem Michalskim (+0:40) oraz Michałem Palutą (+0:40).

Pełne wyniki

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0