Puchar Polski MTB XCO – kalendarz 2022

HomeSportZapowiedzi

Puchar Polski MTB XCO – kalendarz 2022

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Kalendarz UCI na kolejny, tym razem 2022, sezon opublikowany był już w październiku. Od razu wiadomo było, które krajowe wyścigi zostały do niego zgłoszone i z jaką rangą. W pierwszym terminie w kalendarzu UCI znalazły się tylko trzy wyścigi – Warszawa, Myślenice oraz podwójna Jelenia Góra czyli Maja Włoszczowska Race oraz Bike Maraton zaliczany do UCI Marathon Series. Drugi termin zgłoszeń jednak przyniósł sporo zmian in plus, a do tego Zarząd Polskiego Związku Kolarskiego wyraził zgodę, by do Pucharu Polski zaliczanych było aż 8 wyścigów.


Rywalizacja w Pucharze Polski MTB XCO rozpocznie się 10 kwietnia na warszawskiej Kazurze wyścigiem Masovia Cup (UCI C3). Dwa tygodnie później, 23 kwietnia, odbędzie się Wyścig o Perłę Polskich Uzdrowisk (UCI C3) w Krynicy-Zdrój.

W maju także dwa wyścigi – w Myślenicach dwudniowa impreza – w sobotę 21 maja Małopolska Myślenice MTB DHI (UCI C3), a w niedzielę 22 maja Małopolska Myślenice MTB XCO (UCI C1). Tydzień później, 29 maja, Pressingowa Petarda MTB XCO (UCI C3) w Jastrzębiu Zdroju.

W czerwcu ponownie dwa wyścigi – 4 czerwca Maja Włoszczowska MTB Race (UCI HC) i dwa tygodnie później, 19 czerwca, Górale na Start (UCI C1) w Wałbrzychu.

W połowie lipca powinny odbyć się Mistrzostwa Polski MTB XCO, które wg nieoficjalnych informacji rozegrane zostaną ponownie w Boguszowie Gorcach.

Sierpień jest tradycyjnie okresem wytchnienia na części zawodników, a dla najlepszym czasem przygotowań do Mistrzostw Europy MTB XCO (19 sierpnia, Monachium, Niemcy) oraz Mistrzostw Świata MTB XCO, które w 2022 roku odbędą się we francuskim Les Gets.

We wrześniu, na koniec sezonu, jeszcze dwa wyścigi – 3 września 10. edycja CykloOpawy MTB (UCI C3), a znowu dwa tygodnie później, 18 września, finał Pucharu Polski MTB XCO na dobrze przyjętej w tym roku trasie Wiśniowiec MTB XCO Race (UCI C3) w Rybniku.

Z mapy Pucharu Polski po wielu latach znika wyścig tradycyjnie otwierający sezon czyli „Rusza Peleton” w Białymstoku, który organizowany był przez UKS Wygoda Białystok, którego prezes Wiesław Grabek zmarł w tym roku.

Oprócz w/w imprez w kalendarzu UCI w Polsce wpisane są:

  • 5 czerwca 2022 – UCI Marathon Series Bike Maraton Jelenia Góra
  • 11 czerwca 2022 – 7R CST MTB Gdynia XCO (UCI C3)
  • 12 czerwca 2022 – 7R CST MTB Gdynia Maraton
  • 9-10 lipca 2022 – Pętla Świętokrzyska DHI / XCO (UCI C3)

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0