Przełajowy Puchar Polski CX w Rydzynie | WYNIKI

HomeSportWyniki

Przełajowy Puchar Polski CX w Rydzynie | WYNIKI

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Wielkopolska Rydzyna koło Leszna była przedostatnim punktem na przełajowej mapie Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Za organizację wyścigu odpowiadał Klub Sportowy Real 64 Leszno. Ostatnie mroźne dni mocno wpłynęły na charakter trasy, na której na startujących czekała cała masa zmrożonych kolein.


Wyścig w Rydzynie jest jedną z ostatnich okazji do przetarcia i przepalenia nogi przed Mistrzostwami Polski, które już 8-9 stycznia w Gościęcinie.

Rywalizacja rozpoczęła się od wyścigów kategorii Masters i Amatorów. W Masters I ponownie wygrywa Mariusz Gil. Na drugim stopniu podium wracający do ścigania (na dwa tygodnie przez MP CX) Szczepan Paszek, który do zwycięzcy traci tylko kilkanaście sekund. Trzeci Janusz Put. W Masters II pewnie wygrywa Bogdan Czarnota przed Andrzejem Kaiserem (+0:52)i Mirkiem Bieniaszem (+1:36). W Masters III wygrywa Tomasz Jarząbek, a w Masters IV – Waldemar Banasiński. Jedyną zawodniczką Masters jest Anna Orian.

W Juniorze Młodszym wygrywa Kacper Kohnke przed Bartoszem Łyżwą (+0:16) i Tadeuszem Bluszczem (+0:31). W Juniorce Młodszej najlepsza Alicja Matuła przed Mileną Tokarską (+0:24) i Zofią Bluszcz (+0:48).

Wyścig elity kobiety wygrywa Barbara Borowiecka, która ostatnie tygodnie spędziła trenując oraz startując w Hiszpanii. Przez większość wyścigu prowadziła Dominika Włodarczyk (U23), która ostatecznie zajęła drugie miejsce tracąc ledwo osiem sekund. Trzecia na mecie ze startą blisko dwóch minut zameldowała się Zuzanna Krzystała. Pierwszą juniorką prawie tradycyjnie już Tatiana Gromada (+4:31). Z 20 zawodniczek, które wystartowały wyścig ukończyło bez dubla tylko osiem, dwie inne wyścigu nie ukończyły, a dziewięć zostało zdublowanych i zdjętych z trasy zgodnie z zasadą 80%.

Wyścig Juniorów wygrywa Ksawier Garnek, który przez cały wyścig czuł na plecach Czecha Jakuba Elbadri (+0:06). Trzeci niewiele dalej Brajan Świder (+0:11). Trzeba podkreślić wysoki i wyrównany poziom naszych Juniorów – ośmiu pierwszych zawodników zamknęło się w jednej minucie, a pierwsza piątka w 15 sekundach!

Ostatnim punktem programu jest wyścig elity mężczyzn, który po zaciętej walce wygrywa Bartosz Mikler. Zawodnik z Jarocina zalicza przeciętny start i na początku wyścigu odjeżdżają razem m.in. Michał Paluta, Patryk Stosz i Karol Michalski. Ten ostatni pechowo nie kończy wyścigu (DNF). Mikler wychodzi na prowadzenie, przez jakiś czas Stosz jest w stanie utrzymać jego koło, ale ostatecznie Pan Tygrys odjeżdża, żeby samotnie, z bezpieczną przewagą 40 sekund przekroczyć linię mety. Trzeci na mecie ze stratą ponad 2 minut Michał Paluta. Na 28 zawodników pięciu zaliczyło DNF, jedenastu zostało zdjętych z trasy z dublem, a druga jedenastka ukończyła wyścig w regulaminowym czasie. Najlepszym orlikiem Piotr Mierzyński (+2:21).

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0