Mathieu van der Poel zawiesza startyfot. PhotoPress.be

HomeSport

Mathieu van der Poel zawiesza starty

Holender zainaugurował swój sezon przełajowy 26 grudnia startując w Pucharze Świata w Dendermonde, gdzie zajął drugie miejsce. Dzień później wystartował w Heusden-Zolder w Telenet Superprestige gdzie po dobrym początku wyścigu zaczął tracić do czołówki i ostatecznie wycofał się z rywalizacji. Przed chwilą jego ekipa Alpecin Fenix poinformowała, że z przyczyn zdrowotnych nie zobaczymy Holendra na starcie w Loenhout oraz Hulst.


Przyczyną zmiany planów jest nawrót bólu pleców. Wtorkowe badania wykazały obrzęk dysku między kręgami, co oznacza konieczność natychmiastowego wstrzymania aktywności.

Komentarz Mathieu van der Poel’a:

To frustrujące, ale jest jak jest. Problem istnieje już od jakiegoś czasu i odczuwam pewną ulgę, że przyczyna została zidentyfikowana i będzie jej można można zaradzić dodatkowym odpoczynkiem i leczeniem. Wszyscy wiedzą, że pierwszym wielkim celem na sezon 2022 są Mistrzostwa Świata w USA, ale z pewnością to nie jedyny i ostatni cel sezonu. Priorytetem dla mnie jest przede wszystkim pełne wyzdrowienie, bez presji, tak by ponownie móc w pełni korzystać ze swoich możliwości. Dlatego też do rywalizacji wrócę dopiero wtedy, kiedy będę naprawdę gotowy. Jeśli to będą Mistrzostwa Świata to super, jeśli nie to będę celował w wiosenne klasyki.

COMMENTS

DISQUS: 0