Zarząd Polski Związek Kolarski wskazał trenerów kadry narodowej w XC i CX

HomeSportReprezentacja

Zarząd Polski Związek Kolarski wskazał trenerów kadry narodowej w XC i CX

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Nowe rozdanie w Polskim Związku Kolarskim trwa. Najpierw nowy Prezes, później Zarząd, a kilka dni temu poznaliśmy nazwiska Sekretarza Generalnego oraz Dyrektora Sportowego. Właśnie poznaliśmy nazwiska kilkunastu trenerów, którzy będą odpowiedzialni za poszczególne dyscypliny aż do kolejnych Igrzysk Olimpijskich – Paryż 2024.


Zarząd Polskiego Związku Kolarskiego wskazał dziewiętnastu trenerów kolarstwa, którzy będą odpowiedzialni za szkolenie oraz – co niemniej ważne – wyniki sportowe w kolarstwie szosowym, górskim, torowym, przełajowym i BMX.

W najbardziej nas interesujących obszarach czyli kolarstwie górskim mamy nowy-stary skład trenerski czyli Kornel Osicki pozostaje selekcjonerem kadry narodowej MTB w kategoriach elita mężczyzn oraz elita kobiet.

Jednocześnie Przemysław Gierczak będzie pracować z młodzieżą (kategorie junior i U23) i w zależności od momentu w roku łączyć funkcje trenera kadry narodowej w cross county i cyclocrossie. Dodatkowo Przemysław Gierczak został powołany na funkcję selekcjonera kadry narodowej w kolarstwie przełajowym w kategoriach elity mężczyzn oraz elity kobiet.

Nowością jest powołanie funkcji trenera kadry narodowej MTB w kategoriach Junior Młodszy i Juniorka Młodsza. Na to stanowisko powołany został Maciej Jeziorski.

Na koniec warto też napisać o Tomaszu Brożynie – nowym trenerze kadry szosowej elity oraz U23 mężczyn, a także Małgorzacie Jasińskiej i Paulinie Brzeźnej-Bentkowskiej, które będą pracować z zawodniczkami elity, U23 i juniorkami. Ponadto Zarząd Polskiego Związku Kolarskiego powołał także koordynatorów dyscyplin BMX Racing – Michał Kusiński oraz BMX Freestyle – Maciej Oskiera.

Pełna lista


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0