Bartosz Mikler (Victoria Jarocin Accent): „fajne miejsce i wymagająca trasa!” | Puchar Polski CX, Zielona Góra

HomeSportKomentarze

Bartosz Mikler (Victoria Jarocin Accent): „fajne miejsce i wymagająca trasa!” | Puchar Polski CX, Zielona Góra

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W miniony weekend w Drzonkowie koło Zielonej Góry, a w zasadzie w Zielonej Górze, bo od 2015 roku Drzonków jest formalnie dzielnicą miasta, rozegrane zostały dwa wyścigi w kolarstwie przełajowym. W sobotę był to wyścig kat. B „Lubuskie Warte Zachodu”, a w niedzielę był to Super Puchar Polski. W obu wyścigach w kategorii elita mężczyzn wygrał Marek Konwa, a Bartosz Mikler zajął drugie miejsce.

Advertisement

Komentarz postartowy:

Od środy do czwartku szkoliłem zawodników z LKS Trasa Zielona Góra. Ćwiczyliśmy elementy techniczne na trasie wyścigu. Rozmawialiśmy też o sprzęcie, doborze ciśnienia, bieżnika… było tez spotkanie z psychologiem sportu i fizjo. Cieszę się że mogłem przekazać swoją przełajowa wiedzę.

Sobotni wyścig „Lubuskie Warte Zachodu”

Rano sporo śniegu na trasie. Na moim wyścigu robiło się już lekkie błoto, a trasa była śliska. Wystartowałem daleko. W pierwszej części byłem na ok 7. pozycji. Musiałem gonić czołówkę. Sporo mnie to kosztowało. Na przedostatniej rundzie zwycięstwo było bardzo blisko, bo zaledwie 6s. Ostatecznie kończę wyścig na drugim miejscu.

Niedzielny Super Puchar Polski w kolarstwie przełajowym

Rano był mokry śnieg, który szybko stopniał. Na trasie zrobiło się sporo błota. Tym razem start wyszedł mi wzorowo. Ruszyłem mocno od pierwszej rundy. Zyskałem parę sekund. Na trzeciej rundzie Marek poprawił, a ja trochę się pogubiłem i popełniłem kilka głupich błędów, które kosztowały mnie utratą kontaktu z liderem wyścigu. Tym razem znów kończę wyścig na drugim miejscu. Widzę duży potencjał jeśli chodzi o ten konkretny wyścig. Spora baza noclegowa. Trasa jest naprawdę wymagająca. Fajne miejsce na wyścig!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0