Przełajowy Puchar Świata w Antwerpii odwołany!

HomeSportZapowiedzi

Przełajowy Puchar Świata w Antwerpii odwołany!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Od kilku tygodni rosnące liczby pozytywnych przypadków Covid-19 oraz wiążące się z tym obciążenie systemu medycznego po raz kolejny zmusza kolejne rządy do wprowadzania restrykcji mających na celu ograniczenie zachorowania albo chociaż tempa roznoszenia się choroby.


W Belgii nowe ograniczenia wprowadzono od 20 listopada i będą one w mocy co najmniej do 28 stycznia 2022 roku włącznie. Jak dobrze wszyscy wiemy nieodłącznym elementem kolarstwa przełajowego, a może nawet jednym z fundamentów, są tłumy kibiców, tysiące fanów ustawione wzdłuż całej trasy.

Organizator Pucharu Świata czyli firma Golazo właśnie poinformowała, że w porozumieniu z władzami Antwerpii zdecydowała się na odwołanie zaplanowanych na 5 grudnia zawodów Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym. Jest to podyktowane faktem braku możliwości technicznych oraz realnej ocenie możliwości zabezpieczenia imprezy, szczególnie w strefach namiotów dla kibiców oraz strefy VIP. W praktyce oznaczałoby to potężne ograniczenia liczby kibiców, więc reprezentant Golazo mówi w prostu – przełaje w Belgii bez kibiców, to wydmuszka.

Zawody w Antwerpii miały być także drugim startem w tym sezonie przełajowym dla wracających do cyclocrossu Wouta van Aerta i Toma Pidcocka.

Kolejna runda Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym zaplanowana jest na 12 grudnia we włoskim Val di Sole.

źródło: sporza.be


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0