Nowy Giant Anthem Advanced Pro 29 – jeszcze lżejszy i z innowacyjnym zawieszeniem

HomeSprzęt

Nowy Giant Anthem Advanced Pro 29 – jeszcze lżejszy i z innowacyjnym zawieszeniem

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Giant, światowy lider technologii rowerowych, prezentuje zupełnie nowy rower górski Anthem Advanced Pro 29 przeznaczony do kolarstwa górskiego XC. W najnowszej serii rowerów zastosowano lżejszą ramę z innowacyjnym systemem tylnego zawieszenia i zmodyfikowaną geometrią, oferując zawodnikom większą efektywność i kontrolę. Rower został zbudowany tak, aby zoptymalizować prędkość i stabilność 29-calowych kół, gwarantując przewagę w wyścigach XC.


Anthem nowej generacji to najnowszy model roweru, który przyczynia się do rozwoju wyścigów cross-country od 2005 roku, kiedy to po raz pierwszy pojawił się na torach Pucharu Świata. Inżynierowie i projektanci Giant współpracowali z profesjonalnymi zawodnikami z zespołu Giant Factory Off-Road Team w celu opracowania innowacyjnego modelu roweru, który sprosta wymaganiom współczesnych, bardziej technicznych tras wyścigów XC.

Zawodnicy tacy jak Antoine Philipp, 24-letni utalentowany kolarz z Francji, dostarczali cennych uwag podczas całego procesu projektowania roweru. Philipp wraz z kolegami ze swojej drużyny testowali i ścigali się na prototypowych modelach przez cały sezon Pucharu Świata XCO 2021.

– Szybkość, wyzwania techniczne i poziom konkurencji są coraz wyższe – powiedział Philipp. – Rowery i sprzęt mają teraz większe znaczenie niż kiedykolwiek. Nowy Anthem Advanced Pro 29 daje mi wszystko, czego potrzebuję na najbardziej wymagających trasach. Jest bardzo czuły, lekki i zwinny na podjazdach, dzięki niemu czuję się pewniej i mam większą kontrolę na zjazdach, dropach i w rock gardenach, które są decydującymi punktami w wyścigu.

ULTRAWYDAJNY

Całkowicie nowa rama kompozytowa klasy Advanced, składająca się z głównej ramy i tylnego wahacza, jest o 250 g lżejsza w porównaniu z poprzednią wersją Anthem. Ogólna wydajność została zwiększona dzięki temu, że suport jest o ponad 20% sztywniejszy — co daje zawodnikom możliwość przyspieszania i szybszego pokonywania podjazdów przy mniejszym wysiłku. Sztywność skrętna jest o ponad 7% lepsza w porównaniu z poprzednią wersją, co zapewnia szybsze i bardziej precyzyjne prowadzenie roweru podczas intensywnych fragmentów tras cross country. Dzięki większemu kątowi rury podsiodłowej (75,5 stopnia) zawodnicy mogą przyjąć mocniejszą pozycję podczas pedałowania w celu zmaksymalizowania efektów na stromych podjazdach.

DOSKONAŁA KONTROLA

Jedną z kluczowych innowacji w rowerze Anthem Advanced Pro 29 jest całkowicie innowacyjne tylne zawieszenie. Zawieszenie FlexPoint Pro zostało opracowane przez firmę Giant specjalnie na potrzeby wyścigów XC. Zaprojektowano je z myślą o wydajności, kontroli i czułym prowadzeniu z wykorzystaniem konstrukcji opartej na pojedynczym zawiasie z łącznikami, co pozwoliło zmniejszyć masę roweru w porównaniu z poprzednią wersją. Rezultatem jest uczucie płynności, które zapewnia rowerzystom 100 mm zawieszenia z tyłu i gwarantuje doskonałą kontrolę na technicznych trasach typu singletrack. Od wyboistych zjazdów po pełne korzeni i skał podjazdy – rozwiązanie to zapewnia właściwe połączenie prędkości i kontroli XC. Co więcej, nowa rama charakteryzuje się mniejszym kątem główki ramy (67,5 stopnia) i widelcem o większym skoku, 110 mm, co sprawia, że kolarze czują się pewniej podczas pokonywania najtrudniejszych zjazdów z dużą prędkością.

STABILNOŚĆ I PRĘDKOŚĆ 29ERÓW

Zarówno geometria, jak i zawieszenie nowego roweru Anthem Advanced Pro 29 zostały zoptymalizowane pod kątem 29-calowych kół. Rama ma dłuższy zasięg, a zmodernizowany kokpit wyposażony jest w kompozytową kierownicę o większej średnicy 35 mm i dużej szerokości, która zapewnia lepszą kontrolę i zdolności manewrowe podczas zjazdów, sprintów i wspinaczki. Ulepszenia te uzupełniają stabilność i szybkość 29-calowych, lekkich, kompozytowych kół.

Rower Anthem stawia na zwycięstwo w wyścigach od ponad 17 lat. Począwszy od podium w Pucharze Świata XC zdobywanego na przestrzeni ostatnich lat, po niedawne tytuły mistrza świata w maratonie i tytuły w mistrzostwach krajowych na całym świecie – Anthem to zaspokojenie głodu zwycięstwa. Tak właśnie wygląda historia Anthem. A teraz czas kolejny rozdział.

Więcej informacji na temat nowej serii rowerów Anthem Advanced Pro 29, w tym wszystkich szczegółów dotyczących funkcji i technologii, można znaleźć na stronie: https://giant-bicycles.com/pl/anthem29

Wyróżniki:

  • FlexPoint Pro: Całkowicie nowe tylne zawieszenie FlexPoint Pro to platforma zawieszenia o stałym punkcie obrotu zaprojektowana specjalnie z myślą o wyczynowych rowerach XC.
  • Kokpit: Unowocześniony kokpit roweru Anthem Advanced Pro 29 wyposażony jest w nowy mostek Contact SL XC 35 oraz kierownicę o większej średnicy 35 mm i dużej szerokości, co zapewnia lepszą kontrolę i zdolności manewrowe podczas zjazdów, sprintów i wspinaczki. Wybrane modele wyposażone są w nową kompozytową kierownicę Contact SLR XC 35.
  • System kół XCR 1 30: Model roweru Anthem Advanced Pro 1 posiada nowy system kół Giant XCR 1 30, z lekkimi kompozytowymi obręczami o szerokości wewnętrznej 30 mm, które są bardziej trwałe i gwarantują większą kontrolę.

Konfiguracje Giant Anthem Advanced Pro 29 2022:

  • Anthem Advanced Pro 29 0: Flagowy model Anthem Advanced Pro 29 0 w kolorze szarym metalicznym (Raw Carbon/Chrome) wyposażony jest w tylny amortyzator Fox Factory Live Valve oraz widelec Fox 34 Float SC Factory Live Valve. Dostępność różni się w zależności od kraju.
  • Anthem Advanced Pro 29 1: Nowy Anthem Advanced Pro 29 1 w kolorze kameleon (Chameleon Saturn/Carbon) wyposażony jest w tylny amortyzator Fox Performance Elite Live Valve i widelec Fox 34 Float SC Performance Elite Live Valve. Dostępność różni się w zależności od kraju.
  • Anthem Advanced Pro 29 2: Nowy Anthem Advanced Pro 29 2 w kolorze czarny diament (Black Diamond/Carbon) wyposażony jest w tylny amortyzator Fox Float DPS Performance Elite i widelec Fox 34 Float SC Performance. Dostępność różni się w zależności od kraju
  • Anthem Advanced Pro 29 3: Nowy Anthem Advanced Pro 29 3 w kolorze bursztynowym (Amber Glow/Carbon) wyposażony jest w tylny amortyzator Fox Float DS Performance i widelec RockShox SID. Dostępność różni się w zależności od kraju
  • Rama Anthem Advanced Pro 29: Anthem Advanced Pro 29 jest również dostępny z ramą w kolorze niebieskawym (Arctic Light). Dostępność różni się w zależności od kraju

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0