Szóstka Polaków na starcie Pucharu Świata w CX w Taborze | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Szóstka Polaków na starcie Pucharu Świata w CX w Taborze | ZAPOWIEDŹ

Po przerwie wynikającej z odbywających się Mistrzostw Europy wracamy do kalendarza Pucharu Świata, który w tym roku obejmuje szesnaście wyścigów i z małymi wyjątkami odbywa się co weekend od 10 października aż do 23 stycznia. Tydzień później zaplanowane są Mistrzostwa Świata w amerykańskim Fayetteville. Najbliższy wyścig w Taborze z racji lokalizacji jest dodatkowo na tyle blisko Polski, że na starcie zobaczymy szóstkę naszych reprezentantów.


W tegorocznym kalendarzu Pucharu Świata tylko pięć rund rozbitych jest na poszczególne kategorie – elita, U23 oraz juniorzy i juniorki jadą osobne wyścigi. Oprócz Taboru są to także Namur, Dendermonde, Flamanville oraz Hoogerheide. W pozostałych rundach juniorzy nie startują, a zawodnicy i zawodniczki U23 startują razem z elitą.

Listy startowe Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym – Tabor, Czechy

Do Taboru zgłosiło się 244 zawodników z 20 krajów. Na starcie zabraknie takich zawodników z USA jak Curtis White, czy Kerry Werner , za to będą zawodniczki Clara Honsinger z USA oraz Maghalie Rochette i Sidney McGill z Kanady. Niestety nie zobaczymy Sanne Cant, która jeszcze na czwartkowym treningu w Niel zaliczyła niefortunny upadek, w efekcie którego stwierdzono u niej lekkie wstrząśnienie mózgu.

Lista zgłoszonych zawodników

Aktualnymi liderami Pucharu Świata są w elicie Eli Iserbyt i Lucinda Brand. W U23 z kolei są to Ryan Kamp i Puck Pieterse.

Tak jak wcześniej wspomniałem, na starcie szóstka Polaków, w każdej kategorii będziemy mieli swoich reprezentantów:

  • Junior – Łukasz Juszczak
  • Juniorka – Malwina Mul
  • elita kobiet / U23 – Małgorzata Mazurek, Dominika Włodarczyk
  • elita mężczyzn – Marek Konwa, Patryk Kostecki

Nagrody finansowe w Pucharze Świata w kolarstwie przełajowym

W sieci pojawiło się zestawienie nagród finansowych w zależności od zajętego miejsca. Co ważne, ta sama wartość nagród przysługuje zarówno kobietom, jak i mężczyznom. To co zaskakuje, to fakt, że do wyścigu elity mężczyzn w Taborze zgłosiło się zaledwie 37 mężczyzn, a nagrody finansowe wypłacane są aż do 40 miejsca…

Transmisja Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym – Tabor, Czechy

Wyścigi będą tradycyjnie transmitowane przez Eurosport. Transmisja w Eurosport 1 będzie z polskim komentarzem, natomiast w Playerze będzie się można cieszyć wersją bez reklam oraz – jak ktoś lubi – z anglojęzycznym komentarzem. O 13:20 stratuje transmisja wyścigu kobiet, a o 14:45 wyścigu mężczyzn. Wcześniej, o 9:30 wyścig U23 mężczyzn, a o 10:30 wyścig juniorek – w tym przypadku dostępny jest tylko live timing.

COMMENTS

DISQUS: 0