Mikler i Bajgerova najlepsi w Koziegłowach | Puchar Polski CX

HomeSport

Mikler i Bajgerova najlepsi w Koziegłowach | Puchar Polski CX

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W dniu Święta Niepodległości w Koziegłowach rozegrany został kolejny wyścig przełajowy zaliczany do kalendarza tegorocznego Pucharu Polski. Oznaczało to, że na starcie można spodziewać się jeśli nie kompletu, to licznej i mocnej obsady. Co ciekawe po raz kolejny w Polsce startowali także zawodnicy z Czech i Słowacji.


Trasa w Koziegłowach jest jednym z klasyków obecnym w kalendarzu przełajowym od ponad 40 (!!!) lat. Wyścig ma także charakter Memoriału, pielęgnując pamięć o Zygmuncie Chmurzewskim i Danielu Jurczyku. Charakterystyczną rzeczą dla tej lokalizacji jest fakt, że znakomita część rundy prowadzi równolegle do drogi A1, a jej pozostała część poprowadzona jest uliczkami Koziegłów. Dlatego też pewnie wielu zawodników mówi o niej w kategoriach kryterium szosowego, a nie pełnoprawnej rundy przełajowej.

Zgodnie z wspólnym dla wszystkich Pucharów Polski regulaminem i programem rywalizacja obejmuje kategorie od Żaka i Młodzika po najstarszych Mastersów. Od kilku lat w programie jest obowiązkowy wyścig towarzyszący dla kategorii Amator czyli osób bez licencji i jak widać zaczyna to przynosić efekty. W Koziegłowach wystartowało aż 24 pasjonatów cyclocrossu.

W rywalizacji elity ponownie nie było mocnych na Bartka Miklera. Jego główny rywal, czyli Marek Konwa, w tym samym czasie startował w zawodach przełajowych we Francji, gdzie zajął 5. miejsce (pełne wyniki). Podium w Koziegłowach uzupełnili Patryk Stosz i Karol Michalski, którzy do samego końca walczyli o drugie miejsce. Obaj jednak stracili ponad minutę do „Pana Tygrysa”.

Komentarz postartowy Bartka Miklera:

Trasa rok do roku trochę się zmieniła, na plus. Organizator dodał parę dodatkowych zakrętów, przez co nie była aż tak szosowa przy tych warunkach pogodowych. Od startu narzuciłem mocne tempo i już na pierwszej rundzie zyskałem parę metrów przewagi. Jechałem swoje, równo, powiększając swoją przewagę. To dość ciężki okres startowy. W poprzedni weekend miałem dwa starty, teraz ten czwartkowy, a w najbliższą niedzielę ścigam się w Szczekocinach. Odczuwam już zmęczenie.

Wyścig elity mężczyzn był też debiutem przełajowym dla zawodników JBG-2 CryoSpace – Krzysztofa Łukasika oraz nowego nabytku – Pawła Bernasa.

W elicie kobiet wygrała Nikola Bajgerowa z Czech. Tuż za nią na metę wjechała Zuzanna Krzystała. Z minutową stratą na trzecim miejscu Dominika Włodarczyk, a kolejną minutę później – juniorka, Malwina Mul.

Pełne wyniki

W młodszych kategoriach podium wyglądało następująco:

Junior Młodszy:

 1. Dawid Lewandowski – LKS POM Strzelce Krajeńskie
 2. Wiktor Czekay – Akademia Kolarska Bonecki
 3. Ksawery Adaszak – Akademia Kolarska Bonecki

Juniorka Młodsza:

 1. Tereza Cibulkova – Auto Skoda Mlada Boleslav
 2. Zofia Bluszcz – GK Viktoria Rybnik
 3. Hanna Mazurkiewicz – Warszawski Klub Kolarski

Junior:

 1. Łukasz Juszczak – UKS Koźminianka Koźminek
 2. Bartosz Oleksiak – CZKKS Kolejarz Jura Częstochowa
 3. Ksawier Garnek – RK Exclusive Doors MTB Team

Pełne wyniki

Bardzo wyrównana i zacięta rywalizacja była w kategoriach Masters, a różnice czasowe na podium były niewielkie co świadczy nie tylko o wysokim, ale także wyrównanym poziomie między zawodnikami. Z korzyścią dla poziomu sportowego, jak i widowiska dla kibiców.

Masters I:

 1. Maksymilian Bieniasz – Bieniasz Bike Elmex Electric
 2. Przemysław Baranowski – Białobłocki Pro Coaching
 3. Jarosław Wolcendorf – Jakoobcycles.com

Masters II:

 1. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric
 2. Bogdan Czarnota – Niezrzeszony
 3. Mirosław Bieniasz – Bieniasz Bike Elmex Electric

W kategoriach Masters III i Masters IV wygrali odpowiednio Ivo Kovarik i Waldemar Banasiński.

Pełne wyniki

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0