Bartosz Mikler (Victoria Jarocin Accent): „ludzie tutaj czują przełaj” | PP CX, Zwierzyn i Stare Kurowo

HomeSportKomentarze

Bartosz Mikler (Victoria Jarocin Accent): „ludzie tutaj czują przełaj” | PP CX, Zwierzyn i Stare Kurowo

W miniony weekend, równolegle z Mistrzostwami Europy w kolarstwie przełajowym, w kraju odbyły się dwa kolejne wyścigi z kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego. W Zwierzynie w sobotę odbył się wyścig rangi Pucharu Polski, a w niedzielę w Starym Kurowie wyścig kategorii „A”. W obu wyścigach w elicie triumfował Bartosz Mikler, a poniżej komentarze postartowe zawodnika.


Puchar Polski w kolarstwie przełajowym – Zwierzyn

Trasa techniczna z dużą ilością zakrętów i przeszkód. W tym roku też dość siłowa, bo kilka dni przed wyścigiem padał deszcz. Podłoże „trzymało”. Od samego startu byłem na prowadzeniu, które utrzymałem do końca wyścigu.

Wyścig przełajowy kategoria „A” – Stare Kurowo

Tym razem organizator odwrócił trasę. Jechaliśmy w odwrotna stronę niż w latach ubiegłych. Była naprawdę ciężka, bardziej pod szosowców i osoby silne. Po starcie lekki techniczny podjazd. Później długi podjazd zakończony stromą końcówką. Stromy zjazd i długie proste. Przed samą metą trzy techniczne zakręty. Tym razem wystartowałem spokojnie i dopiero przed samą końcówką podjazdu przyspieszyłem. Zyskałem parę metrów przewagi. Po drugiej rundzie zaczął lać deszcz, więc trasa zrobiła się śliska. Doszła walka z zimnem i przemoknięciem, które były dla mnie bardzo trudne. Jednak moja determinacja pozwoliła mi ukończyć wyścig na pierwszym miejscu z bezpieczną przewagą. Lubię wyścigi w tych rejonach. Ludzie tutaj czuja przełaj. Kibicują, wiedzą czego potrzebujemy, a trasy są zawsze dobrze przygotowane.

COMMENTS

DISQUS: 0