Nowy sztab oraz nabór zawodników. Idzie nowe w RK Exclusive Doors MTB Team

HomeSportDrużyny

Nowy sztab oraz nabór zawodników. Idzie nowe w RK Exclusive Doors MTB Team

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W połowie września dowiedzieliśmy się, ze Robert Karasek, właściciel grupy kolarskiej RK Exclusive Doors MTB Team oraz firmy będącej sponsorem tytularnym zespołu zdecydował o rozwiązaniu współpracy z dotychczasowym sztabem trenersko menadżerskim – Bogdanem Czarnotą i Zuzanną Krzystałą. Nie była to jednak sytuacja, która w jakikolwiek sposób mogłaby rzucić cień na przyszłość działania klubu. Nie musieliśmy długo czekać na nowe rozdanie. Kilka dni temu Robert Karasek poinformował o rozpoczęciu współpracy z nowym sztabem – menadżerką i trenerką Anną Sadowską oraz trenerem i aktywnym zawodnikiem Wojtkiem Halejakiem.


W informacji prasowej zapowiadającej współpracę możemy znaleźć między innymi długą listę osiągnieć Ani i Wojtka, jako potwierdzenie ich kompetencji:

Anna Sadowska:

  • zwyciężczyni Pucharu Polski MTB XCM
  • mistrzyni Polski MTB XCM
  • reprezentantka kadry narodowej na MŚ i ME
  • doświadczona trenerka klubu kolarskiego dla dzieci (7-14 lat)

Wojciech Halejak:

  • wielokrotny triumfator Pucharu Polski XCM
  • wielokrotny medalista mistrzostw Polski XCM i XCO
  • reprezentant kadry narodowej w kolarstwie górskim
  • triumfator klasyfikacji generalnej Bike Maraton
  • kolarz od 17 lat (w tym 14 lat w ekipach zawodowych)

Dla lepszego obrazu sytuacji zwróciłem się do każdego z nich z prośbą o kilka zdań komentarza

Wojciech Halejak:

Współpraca z RK Exclusive Doors MTB Team to dla mnie nowy rozdział mojej przygody rowerowej. Moim zadaniem będzie opieka trenerska nad zawodnikami oraz wsparcie ich rozwoju moją wiedzą i doświadczeniem. Nadal czuję się dobrze, cały czas mam dużo zapału i pasji do kolarstwa. Pewnie mógłbym się jeszcze sam ścigać przez dwa sezony, ale ciężko liczyć na to, żebym się dalej jako zawodnik rozwijał. Cieszę się więc, że teraz będę mógł przejść do innej roli i towarzyszyć młodym kolarzom i wspierać ich sportową drogę.

Wiedziałem, że moja współpraca z JBG-2 CryoSpace zakończy się wraz z nowym rokiem i miałem kilka różnych opcji ułożenia swojej przyszłości. Jednak z pewnością to właśnie współpraca przy projekcie Roberta Karaska będzie najbardziej satysfakcjonująca i dająca mi możliwość rozwoju osobistego. Nie ukrywam, że zawsze po cichu myślałem o tym, że po zawodowej karierze kolarskiej, chciałbym mieć możliwość pracy z młodymi zawodnikami i przygotowywałem się do tego.

W klubie mamy znakomitą młodzież i bardzo się cieszę, że projekt ten znajdzie swoją kontynuację. Taki klub daje niepowtarzalną szansę rozwoju dla młodych zawodników. Niezmiernie się cieszę, że będę jego częścią i postaram się zrobić wszystko, żeby nasza młodzież czuła się tutaj jak najlepiej.

Anna Sadowska:

Życie pisze najlepsze scenariusze i tym sposobem znalazłam miejsce gdzie mogę połączyć doświadczenie zawodowe w zarządzaniu, ze sportowym bagażem oraz pasją. Mamy na pokładzie wszystko by tworzyć nową jakość w kolarstwie. Budować zespół w oparciu o klarowną wizję i etyczne zasady postępowania, którymi kieruje się założyciel i główny sponsor zespołu – Robert Karasek i które ja w pełni podzielam. Trenować młodych, ambitnych zawodników wykorzystując najlepsze metody treningowe, dietetyczne i regeneracyjne, nie zapominając przy tym o wsparciu mentalnym. Razem z Wojtkiem Halejakiem mamy zapał i energię do pracy, a że znamy się od dawna to wiemy, że możemy na siebie liczyć.

Czas i nasze działania będą najlepszym rozliczeniem tego co mamy w planach. Trzymajcie za nas kciuki!

Współpraca nabiera tempa, a klub właśnie ogłosił nabór do składu na sezon 2022. Czas na zgłoszenia – dla młodzieży w wieku 13-18 lat – jest do 14 listopada!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0