Cyklobomba XC – łódzki projekt stworzenia profesjonalnej trasy XC

HomeRóżności

Cyklobomba XC – łódzki projekt stworzenia profesjonalnej trasy XC

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Kolarstwo MTB dynamicznie rozwija się w naszym kraju, zyskują nowych fanów chętnych do spróbowania swoich sił w rywalizacji sportowej. W wyniku rosnącej popularności XC pojawiają się nowe inicjatywy mające na celu stworzenie tras Cross Country z prawdziwego zdarzenia. Jedna z nich jest łódzka Cyklobomba, czyli grupa zapaleńców rowerowych którzy wpadli na pomysł stworzenia pierwszej w historii Łodzi oficjalnej trasy XC na terenie pięknych łódzkich Łagiewnik.


W promocję projektu zaangażowało się całe lokalne środowisko kolarskie: sklepy, kluby sportowe, trenerzy etc. Aby dodatkowo zachęcić do głosowania na L183, Cyklobomba zorganizowała oficjalne, darmowe zawody przebiegające dokładnie na tej rundzie o której oznaczenie starają się w budżecie obywatelskim. Na starcie stawiło się 25 osób, w tym
czołowe nazwiska polskiej sceny MTB. Poniżej ich opinie na temat eventu i projektu.

Anna Urban:

„2 października na zaproszenie kolegów z Cyklobomby wzięłam udział w wyścigu Łagiesy XC, zorganizowanym w celu promowania projektu L183 w Budżecie Obywatelskim dla Łodzi. Trasa stworzona w malowniczych łódzkich Łagiewnikach jest interwałowa, wymagająca fizycznie I technicznie. Świetny flow, piękna pogoda i duża przyjemność z jazdy przełożyły się na moje zwycięstwo. Mam nadzieję że uda się zrealizować pomysł chłopaków i stworzyć tę trasę na stałe.”

Łukasz Matusiak:

Trasa Łagiesy XC wyciska z terenu 100%. Runda jest generalnie szybka, poprowadzona leśnymi singlami, ale ma też kilka technicznych smaczków. No i wisienka na torcie czyli techniczny podjazd w końcówce, który nie wybacza słabości. Trasa na bardzo duży plus, tym bardziej, że jest praktycznie dla każdego. Podpisuję się obiema rękami pod takimi oddolnymi inicjatywami.”

Aby Cyklobomba mogła zrealizować swój pomysł, potrzebne są Wasze głosy w Budżecie Obywatelskim dla Łodzi. Projekt Łukasza i Błażeja zakłada wytyczenie i trwałe oznaczenie profesjonalnej trasy XC na terenie lasu Łagiewnickiego. Aby wesprzeć tę zacną inicjatywę wystarczy wejść na stronę Budżetu Obywatelskiego i oddać głos na projekt ponadosiedlowy L183. Głosować może każdy, niezależnie od miejsca zameldowania, liczy się deklaracja zamieszkania w Łodzi.

Strona internetowa projektu: https://cyklomaniacy.pl/cyklobomba/

Bezpośredni link do głosowania: https://budzetobywatelski.uml.lodz.pl/glosowanie/glosowanie.php


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0