Plan na weekend | 22-23 października 2021

HomeSportZapowiedzi

Plan na weekend | 22-23 października 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Tylko przełaj… Co prawda jeszcze w okolicach 11 listopada, z okazji Dnia Niepodległości odbędą się okolicznościowe wyścigi MTB, ale teraz już albo roztrenowanie albo przełaj. Rozpoczynający się weekend, to nie lada gratka nie tylko dla osób uprawiających aktywnie cyclocross, ale przede wszystkim śledzących dyscyplinę i kibicującym poszczególnym zawodnikom.


Zacznijmy od naszego, lokalnego podwórka. W sobotę w Mikołowie zainaugurowany zostanie Puchar Polski w kolarstwie przełajowym. Na starcie na pewno stanie cała krajowa czołówka, a dzięki bliskości południowej granicy może także zawodnicy z Czech czy Słowacji, którzy w ten weekend nie mają chyba żadnych zawodów, a na pewno nie ma ani Toi Toi Cup ani Pucharu Słowacji.

W niedzielę rywalizacja przenosi się do Kluczborka, gdzie odbędzie się kolejny wyścig przełajowy z kalendarza PZKol.

Amatorskie ściganie w przełajach w ramach Stevens Cyclocross Cup przenosi się w niedzielę do Myśliborza.

Rywalizacja za granicą jest w ten (i pewnie kolejne też) weekend o tyle ciekawa, że aż cztery wyścigi a co za tym idzie osiem transmisji będzie do obejrzenia na żywo w Eurosport – zdecydowana większość w Eurosport Playerze, ale będzie także i w Eurosport1.

W sobotę Telenet Superprestige (UCI C1) w Ruddervoorde oraz USCX Kings CX, a w niedzielę Puchar Świata w kolarstwie przełajowym w Zonhoven oraz drugi dzień rywalizacji w ramach USCX Kings CX.

Wszystkie cztery, wymienione powyżej wyścigi do obejrzenia na żywo w sobotę o 13:40, 14:55, 21:00 i 22:10 oraz w niedzielę o 13:30, 14:55, 21:00 i 22:10. Godziny transmisji zaznaczone grubszą dostępne będą w Eurosport 1, a wszystkie w/w na Playerze.

Oprócz tego w weekend mistrzostwa krajowe w cyclocrossie w Estonii i na Litwie.

Na koniec wracając do kolarstwa górskiego – w niedzielę ostatni start Bartka Wawaka, który powalczy w Salamina MTB Race UCI HC, a także finałowy etap ABSA Cape Epic.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 1