Wyniki 16-17 października 2021fot. Bartek Wolinski/RedBull

HomeSportWyniki

Wyniki 16-17 października 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


To zdecydowanie ten moment w roku, kiedy coraz mniej dzieje się w sferze cross country, a zdecydowanie więcej w obszarach cyclocross. Na arenie międzynarodowej ostatnie – udane! – starty zaliczył Bartek Wawak, w RPA rozpoczął się przełożony z marca na październik ABSA Cape Epic, a w kraju swój sezon zakończył cykl Cezarego Zamany – Cisowianka Mazovia MTB Marathon. No i tyle. Za to w kolarstwie przełajowym można wymieniać długo…


Bartłomiej Wawak (Kross ORLEN) po krótkiej przerwie postanowił jeszcze zawalczyć o kolejne punkty do rankingu UCI. W tym celu wybrał się na wyspę Kos, gdzie wystartował i wygrał w dwóch wyścigach UCI C1 organizowanych przez Alter Bike Tours. W obu wyścigach dojechał na metę z przewagą około minuty, pokonując dwukrotnie Łotysza Martinsa Blumsa, który za każdym razem zajął drugie miejsce. W czwartek na trzecim miejscu zameldował się Gioele de Cosmo, a w piątek tomer Zaltsman.

Bart nie mówi jeszcze ostatniego słowa, bo przed nim jeszcze dwa wyścigi – Salamina MTB w kategorii UCI C1 i UCI HC. Wawak jest też ostatnim z zawodników Kross ORLEN, który nie zakończył jeszcze sezonu. Ondrej Cink zakończył sezon wygraną w Jelenia Góra Trophy pod koniec września, a Maja Włoszczowska srebrnym medalem Mistrzostw Świata w maratonie MTB, które rozegrane zostały na początku października na włoskiej wyspie Elba. Dla Mai Włoszczowskiej to nie było tylko zakończenie sezonu, ale przede wszystkim zwieńczenie sportowej kariery.

W temacie kolarstwa górskiego w kraju w niedzielę w Brąswałdzie odbyły się zawody w formule cross country – Brąswałd MTB. Rywalizację wygrał Andrzej Poczopko przed Grzegorz Maleszką i Piotrem Andrzejczykiem. Na podium kobiet znalazły się Gabriela Janowicz, Marta Raszkiewicz i Anna Kruszyńska.

Pełne wyniki

w niedzielę w Michałowicach odbył się finał Cisowianka Mazovia MTB Marathon, który na najdłuższym dystansie padł łupem Karola Sładka ze Spica Solutions. Na średnim dystansie triumfowali Piotr Truszczyński oraz Paulina Jach.

Pełne wyniki

Kolarstwo przełajowe

Najważniejszym punktem programu na przełajowej mapie było trzydniowe ściganie w Iowa City czyli Jingle Cross – wyścigi C1, C2 a w niedzielę Puchar Świata. Podium poszczególnych wyścigów wyglądało następująco.

Jingle Cross C1:

 1. Vincent Baestaens
 2. Thijs Aerts
 3. Eric Brunner
 1. Shirin van Anrooij
 2. Helene Clauzel
 3. Caroline Mani

Pełne wyniki

Jingle Cross C2:

 1. Niels Vandeputte
 2. Kerry Werner
 3. Gosse van der Meer
 1. Manon Bakker
 2. Sunny Gilbert
 3. Perrine Clauzel

Pełne wyniki

Jingle Cross Puchar Świata:

 1. Eli Iserbyt
 2. Lars van der Haar
 3. Michael Vanthourenout
 1. Marianne Vos
 2. Denise Betsema
 3. Kata Blanka Vas

Pełne wyniki

Równolegle w sobotę w czeskim Rymanovie odbył się kolejny wyścig z cyklu Toi Toi Cup (UCI C2), gdzie Marek Konwa ponownie wywalczył pozycję na podium. Tym razem drugie miejsce. Bartek Mikler ze stratą ponad dwóch minut zakończył rywalizację na miejscu 10. Z dużo większą stratą ponad czterech i ponad pięciu minut na metę wjechali Stanisław Nowak na miejscu 21. i Patryk Kostecki na miejscu 23. Szymon Biel, Tobiasz Musialik i Antonii Łuków zakończyli rywalizację z dublem. Wyścigu nie ukończył Stanisław Goliwąs.

 1. Michael Boros
 2. Marek Konwa
 3. Simon Vanicek

W wyścigu kobiet wystartowały cztery Polki – Zuzanna Krzystała ze startą 48 sekund zameldowała się na miejscu szóstym, dalej ze stratą ponad dwóch minut były Małgorzata Mazurek (miejsce 9) i Antonina Białek (miejsce 10). Ze stratą 5:50 na 15. miejscu rywalizację zakończyła Patrycja Zawierta.

 1. Kristina Zemanova
 2. Joyce Vanderbeken
 3. Pavla Havlikova

Pełne wyniki

Wyścigowy sezon przełajowy został zainaugurowany także w Polsce. W Środzie Wielkopolskiej odbył się pierwszy wyścig z kalendarza PZKol – „Moskawa Cyclocross„. Podium w najważniejszych kategoriach wyglądało następująco:

Elita:

 1. Bartosz Mikler – Victoria Jarocin Accent
 2. Mariusz Michałek – JBG-2 CryoSpace
 3. Krzysztof Domin – KS Pogoń Mostostal Puławy (U23)

Junior

 1. KAcper Krupa – MGLKS Olimpijczyk Szczekociny
 2. Igor Kujawa – GKS Cartusia w Kartuzach
 3. Tadeusz Praxmajer – GK Piast Szczecin

Kobiety open(elita+U23+juniorki):

 1. Zuzanna Krzystała
 2. Antonina Białek – Warszawski Klub Kolarski
 3. Wiktoria Hejman – KK Nexelo Wałbrzych (Juniorka)

Junior Młodszy:

 1. Oskar Maśka – MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy
 2. Kacper Kohnke – KS Klif Chłapowo
 3. Ksawery Adaszak – Akademia Kolarska Bonecki

Juniorka Młodsza:

 1. Jadwiga Kucharska – Belta Team Gdańsk
 2. Milena Tarasiewicz – UKS Wygoda Białystok
 3. Maja Józkowicz – Akademia Kolarska Bonecki

Pełne wyniki

W Choszcznie ruszył Stevens Cyclocross Cup – cykl amatorskich wyścigów przełajowych w których rywalizują zawodnicy od Żaka do Mastersa. W wyścigu głównym kategorii Masters nie było mocnych na zawodników Szczepan Bike, którzy zajęli wszystkie stopnie podium:

 1. Kacper Szczepaniak – Szczepan Bike
 2. Paweł Szczepaniak – Szczepan Bike
 3. Maciej Iwko – Szczepan Bike

Pełne wyniki

Z kolei w Warszawie na błoniach stadionu PGE Narodowego odbył się pierwszy z pięciu zaplanowanych wyścigów Syrenka CX. Nie licząc zawodników elity (Adama Żubera, Tomasza Bali i Maćka Chmielewskiego), którzy wystartowali jako VIP poza klasyfikacją, na podium pierwszego wyścigu stanęli:

 1. Przemysław Baranowski – Białobłocki Pro Coaching
 2. Arkadiusz Jusiński – Evanlite
 3. Leszek Pyrka – Na Osi MyBike.pl Team

W kategorii żeńskiej wystartowały tylko dwie zawodniczki – Magdalena Chmielewska i Maria Kostacińska, które w takiej kolejności dojechały na metę.

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0