Ostatnie tango sezonu. Finał Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Michałowicach

HomeSportZapowiedzi

Ostatnie tango sezonu. Finał Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Michałowicach

Wielobarwny korowód ostatni raz w tym sezonie pójdzie w tany w Michałowicach. To tam będzie można popisywać się najbardziej skomplikowanymi układami choreograficznymi. A wszystko to przy akompaniamencie czterech ścieżek, skomponowanych w tamtejszych lasach przez Cezarego Zamanę.


Póki co po michałowickich lasach hula sam wiatr. Ale już w niedzielę 17 października przemknie przez nie rozhulany peleton Mazovii. Rozhulany, bo dla setek zawodniczek i zawodników maraton w Michałowicach będzie sportowym balem, wieńczącym całosezonowe zmagania. A kiedy można pozwolić sobie na hulanki i swawole, jak nie na balu właśnie?

Zwłaszcza że takiej rozrywce sprzyjać będą okoliczności. Jak przystało na maestro, Cezary Zamana spędził sporo czasu w tamtejszych okolicach w poszukiwaniu inspiracji. Chłonął klimat, przyglądał się terenowi, przemierzał dukty, ścieżki i ścieżyny. Gdy nasycił się już atmosferą miejsca, tym michałowickim genius loci, od razu usiadł nad mapą i począł kreślić nie jedną, nie dwie, a aż cztery ścieżki, które będą podkładem muzycznym do finałowego tanga w cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon sezonu 2021.

Tak oto powstały dystanse Hobby (7 kilometrów), Fit (22,6 kilometróww), ½ Pro (40 kilometrów) oraz Pro (58 kilometrów). Te dwa ostatnie najeżone będą nielichymi podjazdami. Występujące po sobie ścianki i szybkie zjazdy zwiastują nawet nie szybkie, co szaleńcze tempo, któremu podołają tylko wirtuozi kolarstwa górskiego.

Finał prowadzonego od 17 lat przez Cezarego Zamanę cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon zostanie zorganizowany w reprezentatywnym miejscu – przed Urzędem Gminy Michałowice. Przed Urzędem odbędą się też darmowe zawody rowerowe dla dzieci do 6. roku życia. Do Michałowic przyjedzie sama Rybka MiniMini, którą wszystkie dziewczynki oraz chłopcy kojarzą z telewizyjnych dobranocek.

Lokalnym partnerem zawodów Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon jest Komobike.

Zapisy na Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają – można to zrobić w kilka sekund, korzystając z wygodnego systemu on-line (https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/184). Zapisy będą prowadzone też w dniu zawodów, tj. w niedzielę 17 października w Biurze Zawodów.

Zawody dofinansowane z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych.

PROGRAM ZAWODÓW

MICHAŁOWICE CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Niedziela 17 października

  • 9:00-16:00 – obsługa biura zawodów
  • 9:00-12:30 – doraźny serwis rowerowy

Starty

  • 10:20- start dystansu Hobby
  • 11.30- start dystansów Fit, ½ Pro I Pro
  • 12.00 – zawody na rowerkach biegowych z Rybką Mini Mini

Dekoracje

  • 12:00- dekoracja dystansu Hobby
  • 13:45- dekoracja dystansu Fit
  • 14:45- dekoracja dystansu ½ Pro
  • 15:30- dekoracja dystansu Pro

COMMENTS

DISQUS: 0