Puchar Świata w kolarstwie przełajowym #2 | Fayetteville, USA

HomeSport

Puchar Świata w kolarstwie przełajowym #2 | Fayetteville, USA

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Trzy wyścigi w ciągu ośmiu dni. Tak właśnie wygląda tegoroczny przełajowy Puchar Świata w Stanach Zjednoczonych. Na początek w niedzielny wieczór (polskiego czasu) mieliśmy inaugurację w Waterloo która padła łupem Marianne Vos i Eli Iserbyta. Kolejny przystanek to Fayetteville w stanie Arkansas. To nie tylko druga runda Pucharu Świata, ale przede wszystkim dla wielu zawodników okazja do zapoznania się z trasą Mistrzostw Świata, które w tym samym miejscu odbędą się w ostatni weekend stycznia 2022.

Advertisement

Listy startowe obejmują w zasadzie te same nazwiska, co w przypadku niedzielnego wyścigu. Wśród kobiet (link) na starcie oczywiście Marianne Vos, która będzie robić wszystko, żeby utrzymać białą koszulkę liderki klasyfikacji generalnej. Oprócz niej główne rywalki – Mistrzyni Świata Lucinda Brand, a także Denise Betsema czy Jolanda Neff, która dzięki czwartemu miejscu w niedzielę wystartuje teraz z pierwszej linii! Nie zabraknie także Annemarie Worst, Katy Blanki Vas, Clary Honsinger czy Puck Pieterse. W sumie na starcie powinno się stawić 48 zawodniczek.

Transmisja wyścigu kobiet w Eurosporcie rozpocznie się o 19:20, sam wyścig o 19:30.

Objazdy trasy nagrane przez Curtisa White:

Oraz Kerry’ego Wernera:

W elicie mężczyzn na liście startowej (link) tylko 42 nazwiska. Listę otwiera Mistrz Europy Eli Iserbyt, a za nim Michael Vounthourenhout, Quinten Hermands, Lars van der Haar, Toon Aerts czy bardzo młodzi, 21 letni zawodnicy – Niels Vandeputte czy Ryan Kamp. W pierwszym rzędzie zobaczymy też Kerry’ego Wernera, Mistrza Panameryki.

Transmisja wyścigu elity mężczyzn rozpocznie się o 20:50, a sam wyścig o 21:05.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0