Wyniki | 9-10 października 2021

HomeSportWyniki

Wyniki | 9-10 października 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Coś się kończy, coś się zaczyna… Prawie ostatni tak intensywny weekend wyścigowy w Polsce. Swoje finałowe wyścigi oraz dekoracje w klasyfikacji generalnej miał szereg cykli maratonów MTB. Równolegle rywalizowano jeszcze na arenie międzynarodowej. Tu trzeba wymienić przede wszystkim Canyon Roc d’Azur Marathon, który padł łupem Mistrza Świata Andreasa Seewalda, ale na piątym miejscu, przegrywając sprint o trzecie miejsce, zameldował się Krzysztof Łukasik. Jeszcze lepiej zawodnikowi JBG-2 CryoSpace poszło w niedzielę, na Roc d’Azur XC, gdzie na metę wpadł razem z Filippo Colombo i Jordanem Sarrou, zajmując najniższy stopień podium.


W sobotę na Bike Maraton w Sobótce całe podium w generalce zapewnili sobie zawodnicy SGR Specialized – Piotr Konwa, Karol Rożek i Mikołaj Dziewa. Nie przeszkodziło to jednak – nikomu niczego nie wypominając, ale kilkanaście lat starszemu – Wojtkowi Halejakowi „pogodzić” chłopaków wygrywając ostatnio wyścig z cyklu z przewagą ponad 4 minut nad Piotrem Konwą i 6 minut nad Karolem Rożkiem.

Wśród kobiet ponownie najszybsza była Aleksandra Andrzejewska (CST Accent MTB Team), która także wygrała klasyfikację generalną.

Pełne wyniki

W niedzielę były „poprawiny” na Bike Atelier MTB Maraton w Raciborzu, szczególnie w wykonaniu Wojtka Halejaka, który ponownie wygrał rywalizację, choć tym razem nie było mowy o bezpiecznej przewadze, a kolejność na kresce ustalił sprinterski finisz. Na podium także Mariusz Michałek i Piotr Brzózka, wszyscy z drużyny JBG-2 CryoSpace.

Wojciech Halejak wygrał także w klasyfikacji generalnej cyklu w kategorii elita.

W rywalizacji open po całym sezonie na pierwszym miejscu w generalce z czterema zwycięstwami Michał Ficek (CST Accent MTB Team) oraz z sześcioma zwycięstwami Sandra Adamczyk (Orion Art Stal Team). Cały cykl składał się z dziewięciu wyścigów.

Pełne wyniki

Podobnie jak w Rybniku, także na LOTTO Poland Bike w warszawskim Wawrze kolejność na podium ustalona została w efekcie sprinterskiego finiszu. O błysk szprychy lepszy był Łukasz Góralewski przed Pawłem Arciszewskim i Łukaszem Woźnicą. Wśród kobiet najmocniejsza była Krystyna Żyżyńska-Galeńska

Pełne wyniki

Na finale M Liga MTB Maraton w Dąbrówce/Celestynowie jeszcze jeden sprint na kreskę. Tu najlepszy był Kamil Karwat, przed Marcinem Chruślakiem i Pawłem Kołodziejkiem. Wśród kobiet pierwsza na metę dojechała Magdalena Kosko.

Pełne wyniki

Maratony Kresowe w Augustowie to kolejny sprint na kreskę. Tu akurat było czterech chętnych, a na podium tylko trzy miejsca. Wygrywa Marius Pinaitis przed Wiktorem Gindorowiczem i Szymonem Pomianem. Czwarte miejsce dla wielokrotnego triumfatora Maratonów Kresowych, Litwina Sarunasa Paceviuciusa. W tym cyklu kobiety nie rywalizują na najdłuższym dystansie. Na „połówce” wygrywa Nikola Gliniecka przed Aiste Butautaite i Edytą Kryńską.

Pełne wyniki

Zachodniopomorski Puchar MTB w Szczecinie, a dokłądnie w Puszczy Wkrzańskiej i kolejny sprint na kreskę. Wygrywa Piotr Cibart przed Pawłem Kalitą i Tomaszem Jaworskim. Czwarty z grupki, która wpadła na metę razem Daniel Grochała.

Pełne wyniki

Na LOTTO MTB Energy Maraton w Stawigudzie koło Olsztyna najmocniejszy okazuje się Artur Sowiński. Na podium ze stratą ponad trzech minut wjeżdżają Dominik Jakubowski oraz Grzegorz Maleszka. Na długim dystansie startują trzy kobiety – najszybsza Marta Raszkiewicz, przed Gabrielą Janowicz i Katarzyną Chyczewską.

Pełne wyniki

Nie sposób nie wspomnieć o zawodach cross country, które odbyły się w miniony weekend. Dość umowny charakter jeśli chodzi o formułę XCO miały zawody nazywające się MTB Cross Country, które odbyły sie w Wysokim Kościele w Gminie Wisznia Mała. Na najdłuższym dystansie liczącym 26 km, po niespełna półtorej godziny rywalizacji, na metę pierwszy wpada Jakub Kowalczyk (Mitutoyo AZS Wratsilavia). Minutę później melduje się Paweł Garczyk (WKK), a kolejne trzy minuty później Dariusz Poroś.

Co ciekawe ten niepozorny dystans niektórzy amatorzy pokonuję w czasie ponad trzech (!!!) godzin.

Kobiety rywalizaują na krótszym, 13 km dystansie. Wygrywa Matylda Szczecińska (WKK), przed Anną Banasiak i Magdaleną Wojtyłą.

Pełne wyniki

Finał Północnej Ligi MTB XC odbył się tam gdzie i inauguracja cyklu, w Grudziądzu. Wygrywa Michał Bodziewicz przed Pawłę Gacą i Pawłem Gołębickim. Wśród kobiet wygrywa Paula Budzyńska przed Kamilą Gurzyńśką i Katarzyną Grochowską.

Pełne wyniki

Kolarstwo przełajowe

Pisząc o przełajach trzeba zacząć od piątkowego Trek CX Cup w Waterloo, którego częścią a raczej momentem kulminacyjnym był niedzielny Puchar Świata. Wcześniej jednak w piątek rozegrany został wyścig kategorii UCI C2, gdzie w ramach „rozgrzewki” najwyższe lokaty wywalczyli Daan Soete oraz Jolanda Neff.

Wspomniany Puchar Świata padł łupem Marianne Vos i Eli Iserbyta. Przebieg rywalizacji oraz powtórki dostępne w odrębnym podsumowaniu.

Przełajowym Toi Toi Cup w Slanach to kolejne zwycięstwo Michaela Borosa. Na bardzo dobrym 5. miejscu ze stratą niespełna 50 sekund melduje się Marek Konwa. Bartek Mikler ze stratą niespełna dwóch minut kończy na 12. miejscu. Patryk Kostecki dopiero 24. ze stratą ponad 6 minut. Szymon Biel z dublem na 29. miejscu. W elicie kobiet Małgorzata Mazurek zajmuje 10 miejsce ze stratą 5 minut.

Pełne wyniki

W sobotę w Grand Prix Dohnany na Słowacji 12. miejsce zajmuje Stanisław Nowak, Antoni Łuków jest 21., a Tobiasz Musialik 25. W elicie kobiet Antonina Białek zajmuje 5. a Magdalena Zawierta 11. miejsce, Zuzanna Krzystała niestety DNF. W rywalizacji Juniorów Ksawier Garnek na 4. miejscu! Kacper Krupa 10., a Jan Łuków 16.

Pełne wyniki

Niedzielne Grand Prix Podbrezova na Słowacji szczęśliwe dla Marka Konwy, który zajmuje trzecie miejsce ze stratą ledwie 11 sekund. Patryk Kostecki na 23. miejscu ze stratą ponad 5 minut, a Szymon Biel na 26., ponownie z dublem. Z dublem meldują się także Antoni Łuków (31. miejsce) i Tobiasz Musialik (36. miejsce).

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0