Trek prezentuje nowe wcielenie modelu Top Fuel

HomeSprzęt

Trek prezentuje nowe wcielenie modelu Top Fuel

Trek zaprezentował w czwartek zupełnie nową linię rowerów górskich z pełnym zawieszeniem Top Fuel, co oznacza ewolucję dla przeznaczenia tego modelu z wyścigów XC do jazdy po lokalnych szlakach.


Down-country: Nowe wcielenie Trek Top Fuel

Nowy Top Fuel jest lżejszy i bardziej zwrotny niż pełnokrwiste rowery na szlaki, ale znacznie lepiej radzi sobie w trudnym terenie niż rower cross country. Wciąż jest superszybki, co czyni go idealnym dla rowerzystów, którzy lubią trzymać się ziemi, jadąc zarówno w górę, jak i w dół szlaku.

Geometria na szlaki

Nowa progresywna geometria na szlaki ma 66-stopniowy kąt główki ramy (o 1,5 stopnia węższy niż w poprzednich modelach) i 10 mm większy zasięg niż wcześniej, co zapewnia większą stabilność przy wyższej prędkości i na zjazdach. Dodatkowo Mino Link pozwala rowerzystom dostroić geometrię ramy będąc na szlaku i z pomocą jednego klucza imbusowego.

Radzi sobie z nierównościami, jedzie pewnie

Top Fuel ma zbalansowane 120 mm skoku z przodu i z tyłu i oferowany jest z amortyzatorami RockShox Deluxe Ultimate lub FOX DSP z mocowaniem czopowym, aby zapewnić świetną jazdę na szlaku. Poprawiliśmy także kinematykę tylnego zawieszenia, co wpłynęło na bardziej wydajne pedałowanie i zmniejszyło przysiadanie zawieszenia podczas pedałowania.

Zjeżdżaj w dół i podbijaj każdy szlak dzięki sprawnemu i wydajnemu zawieszeniu Top Fuel. Skok 120 mm z przodu i z tyłu zapewnia wystarczająco amortyzacji, aby przyjąć większe uderzenia, a niskie leverage ratio i wysoki anti-squat zapewniają, że ten rower rwie się do przodu z każdym naciśnięciem na pedały.

Szybkie koła

Koła 29-calowe i opony 2,4” zapewniają szybką jazdę z odpowiednią przyczepnością.

Schowaj i przechowaj

Wszystkie modele Top Fuel — zarówno z włókna węglowego, jak i ze stopu aluminium — są wyposażone w schowek w rurze dolnej na narzędzia i drobny sprzęt.

Ulepszony Knock Block

Zdejmowany Knock Block 2.0 nadal zapobiega wyrwaniu kabli podczas wypadku i chroni górną rurę, ale teraz zapewnia znacznie większy kąt skrętu.

Dostępne modele Top Fuel

  • Top Fuel 5 – 12 099 PLN
  • Top Fuel 7 – 15 999 PLN
  • Top Fuel 8 – 19 399 PLN
  • Top Fuel 9.7 – 23 999 PLN
  • Top Fuel 9.8 – 31 299 – 33 999 PLN
  • Top Fuel 9.8 AXS – 38 299 PLN
  • Top Fuel 9.9 XTR – 47 799 PLN
  • Top Fuel 9.9 AXS – 57 199 PLN
  • Rama z widelcem Top Fuel AL – 11 199 PLN
  • Rama z widelcem Top Fuel C – 19 399 PLN

Nowe rowery Top Fuel firmy Trek są już dostępne online na trekbikes.com na wybranych rynkach oraz za pośrednictwem globalnej sieci partnerów handlowych Treka.

COMMENTS

DISQUS: 0