Filip Jeleniewski (Rybczyński Remmers): „celowałem w podium ” | Kaczmarek Electric MTB, Wolsztynfot. Robert Papierowski

HomeSportKomentarze

Filip Jeleniewski (Rybczyński Remmers): „celowałem w podium ” | Kaczmarek Electric MTB, Wolsztyn

Wolsztyn był ostatnim przystankiem tegorocznego cyklu Kaczmarek Electric MTB. Na najdłuższym dystansie Giga wygrali Piotr Konwa oraz Agnieszka Karchel. Filip Jeleniewski zajął drugie miejsce.


Komentarz postartowy:

W minioną niedzielę wystartowałem w finałowej edycji GP Kaczmarek Electric MTB rozgrywanej w Wolsztynie. Trasa wyścigu liczyła 73 km oraz ok. 750 m przewyższenia. Przeważająca część trasy prowadziła po płaskich leśnych drogach, lecz nie zabrakło również singli oraz kilku stromych podjazdów na których można było przeprowadzić selekcję.

Na starcie w kategorii Elity jak zwykle nie zabrakło mocnych nazwisk. Jako że co roku na koniec sezonu moja forma jest wysoka, wiedziałem że mogę z powodzeniem celować w podium tego wyścigu.

Zaraz po starcie, jak i przez kolejne 60 km tempo było raczej spacerowe niż wyścigowe, dużo czarowania i brak chętnych do pracy. Zgodnie z przedstartowymi założeniami trzymałem się z tyłu czołowej grupki nie wychylając się za nadto, wyczekując na dogodną sytuację do ataku w końcówce wyścigu. Po 60 km wyszedłem na czoło prowadzącej grupki, podkręcając nieco tempo na podjazdach. Na jednym z ostatnich stromych podjazdów bardzo mocno zaatakował Piotr Konwa, jako jedynemu z grupy udało mi się utrzymać jego koło. Po tym ataku odjechaliśmy od reszty zawodników i przez kolejne kilometry zgodnie współpracowaliśmy nie dając się dogonić ścigającemu nas Hubertowi Semczukowi.  Na 4 km do mety, Piotr zyskał nade mną niewielką przewagę którą dowiózł do mety. Ja natomiast do końca walczyłem o utrzymanie 2. miejsca co też finalnie mi się udało. Wyścig zakończyłem ze stratą 9 sekund do zwycięzcy Piotra Konwy. Myślę że mogę uznać ten start za najlepszy w tym sezonie.

Jako że cykl Kaczmarka był dla naszej drużyny imprezą docelową, warto wspomnieć że udało nam się zwyciężyć w klasyfikacji generalnej drużyn PRO (z uwzględnieniem zawodników ELITY jako punktujących). Indywidualnie natomiast zakończyłem cykl na 3. pozycji w Elicie.

W tym miejscu chciałbym podziękować przede wszystkim Mateuszowi Rybczyńskiemu za całe dotychczasowe wsparcie, bez którego ciężko byłoby mi co rok podnosić swój poziom sportowy.

Pełne wyniki: https://domtel-sport.pl/uploads/wyniki/12023.pdf

COMMENTS

DISQUS: 0