Plan na weekend | 9-10 października 2021fot. #mtbxcpl@instagram

HomeKALENDARZ

Plan na weekend | 9-10 października 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


To już naprawdę jest prawie koniec… w piątek na Lazurowym wybrzeżu w ramach Roc d’Azur ostatni UCI Marathon Series. Tydzień później ABSA Cape Epic i w zasadzie można gasić światło jeśli chodzi o ten sezon w kolarstwie górskim – w cross country, maratonie MTB oraz etapówkach. Ostatnim akcentem sezonu, a może pierwszym kolejnego, będzie grudniowa etapówka Brasil Ride. W kraju sytuacja podobna…


Przysłowiową „kropkę nad i” w tym sezonie stawiają m.in. następujące cykle zawodów: Bike Atelier MTB Maraton swój ostatni wyścig w sezonie wystartuje w Raciborzu, Bike Maraton w Sobótce, LOTTO Poland Bike w Wawrze, M Liga MTB Maraton w Otwocku, a Maratony Kresowe w Augustowie. A także Zachodniopomorski Puchar MTB, którego trasa poprowadzi przez Puszczę Wkrzańską.

Jedyną „nie cyklową” imprezą zbliżającego się weekendu jest niedzielny LOTTO MTB Energy Maraton w Stawigudzie koło Olsztyna.

Nie zapominajmy o cross country, na Dolnym Śląsku MTB Cross Country w Wysokim Kościele, Finał Północnej Ligi MTB XC w Grudziądzu, a także Grand Prix MTB Lubelszczyzny w Puławach.

Równolegle rozkręca się sezon przełajowy. W niedzielę startuje Puchar Świata w kolarstwie przełajowym, na początek trzy wyścigi w Stanach Zjednoczonych (Waterloo, Fayettewille i Iowa). Trochę bliżej Polski, w czeskich Slanach trzeci wyścig z cyklu Toi Toi Cup. Równolegle na Słowacji w sobotę Grand Prix Dohnany, a w niedzielę Grand Prix Podbrezova. Oprócz tego przełajowe ściganie także w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii oraz Szwecji.

Pokłosiem tego aż 16 (!!!) wyścigów Pucharu Świata jest fakt, że w tym sezonie jak na lekarstwo będzie wyścigów UCI C1, które zgodnie z przepisami (z małymi wyjątkami) nie mogą się odbywać w weekend kiedy zaplanowany jest Puchar Świata. W efekcie w zbliżający się weekend mamy praktycznie tylko imprezy rangi UCI C2.

Zmęczony sezonem? A może starty, ściganie czy rywalizacja sportowa to nie jest to czego szukasz? Możesz wybrać się do jednej z miejscówek dedykowanych kolarstwu górskiemu – singletracków czy bike parków, które teraz jesienią mienią się feerią barw. Wszystkie najświeższe informacje na ten temat znajdziesz na grupie Singletracki w Polsce.

fot. #mtbxcpl@instagram


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0