Plan na weekend | 2-3 października 2021fot. #mtbxcpl@instagram.com

HomeKALENDARZ

Plan na weekend | 2-3 października 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

To już zdecydowanie końcówka zawodowego sezonu w kolarstwie górskim, ale za to z jakim akcentem. W sobotę na włoskiej wyspie Elba zawodnicy stanął do walki o tęczową koszulkę Mistrza i Mistrzyni Świata w maratonie MTB. Na starcie stanie 175 zawodników z 31 krajów, przeglądając listę zgłoszonych zawodników można powiedzieć, że nie ma tam przypadkowych osób. Tak samo jak i trasa nie jest przypadkowa – 115 km (4500m) dla mężczyzn i 80 km (3100m) dla kobiet. Na starcie po raz ostatni stanie Maja Włoszczowska, dla której start we Włoszech ma być zwieńczeniem sportowej kariery. W elicie mężczyzn Polskę reprezentować będzie Michał Glanz.


W kraju sezon wyścigowy jeszcze nie zwalnia. Oferta wyścigowa sięga trzeciego weekendu października, jednak skupmy się na tym co w najbliższy.

Finały dwóch cykli cross country – Pucharu Mazowsza MTB XC w Jabłonnie oraz Puchar Tarnowa MTB na Górze Św. Marcina.

Swoje finałowe wyścigi będą miały też cykle maratonów – Garmin MTB Series w Elblągu, Kaczmarek Electric MTB w Wolszytnie oraz Milko Mazury MTB w Mrągowie.

Przedostatnie wyścigi w cyklach Bike Maraton w Świeradowie Zdrój, Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Piasecznie oraz M Liga MTB Maraton w Wawrze, Bike Atelier MTB Maraton w Rybniku.

W okolicy Wrocławia, w Obornikach Śląskich w niedzielę 3 października kolejna odsłona Wyścigu MTB im. Zbigniewa Strzałkowskiego.

Nie sposób nie wspomnieć o rozkręcającym się sezonie przełajowym. Co prawda w Polsce musimy poczekać do późnego października, ale już u naszych południowych sąsiadów, Czechów, w sobotę drugi wyścig z cyklu Toi Toi Cup w Hlinsku. W Eurosport Playerze będziemy mogli w sobotę oglądać rywalizację z Ethias Cross czyli Berencross Meulebeke, a w niedzielę z Telenet Superprestige Gieten. W USA tradycyjnie dwudniowa impreza Charm City Cross, podobnie jak w Norwegii na Foyka KROSS. D tego wyścigi przełajowe we Francji i Włoszech. Tyle z kalendarza UCI. Słowacy mieli też w niedzielę Puchar Słowacji w Rakovej mieć wyścig UCI C2, ale ostatecznie został odwołany.

Zmęczony sezonem? A może starty, ściganie czy rywalizacja sportowa to nie jest to czego szukasz? Możesz wybrać się do jednej z miejscówek dedykowanych kolarstwu górskiemu – singletracków czy bike parków, które teraz jesienią mienią się feerią barw. Wszystkie najświeższe informacje na ten temat znajdziesz na grupie Singletracki w Polsce.

fot. #mtbxcpl@instagram.com

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0