Wyniki zawodów w kolarstwie górskim | 25-26 września 2021fot. mat.pras.

HomeSportWyniki

Wyniki zawodów w kolarstwie górskim | 25-26 września 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


To jeszcze raz – najważniejszym wydarzeniem, nie tylko stricte sportowym, minionego weekendu było to co działo się w Jeleniej Górze, a zwłaszcza w sobotę, kiedy Maja Włoszczowska po raz ostatni wystartowała w zawodach cross country w kraju. Wcześniej były Mistrzostwa Polski w short tracku, które padły łupem zawodników Kross ORLEN – Mai Włoszczowskiej i Bartka Wawak. W niedzielę z kolei rozegrany został Bike Maraton, którego jeleniogórska odsłona zaliczana jest do UCI Marathon Series. Mimo tak mocnej oferty w całym kraju równolegle odbyło się kilkanaście innych wyścigów…


Ale zacznijmy od zagranicy, bo działo się naprawdę dużo. Zacznijmy może od Mistrzostw Świata w maratonie MTB kategorii Masters, gdzie najmocniejsi okazali się Niemiec Karl Platt oraz Szwajcarka Darbellay Florence (pełne wyniki). Jeśli chodzi o długi dystans, to równolegle w Szwajcarii odbyły mistrzostwa krajowe, które padły łupem Lukasa Flueckigera oraz Ariane Luthi (pełne wyniki).

Z kolei w Gironie w Hiszpanii rozegrany został finałowy wyścig cyklu Copa Catalana Internacional BTT, gdzie udało się zgromadzić naprawdę mocną stawkę zawodników. W elicie mężczyzn wygrał Samuel Gaze przed Titouanem Carodem i Thomasem Griotem. Z kolei w elicie kobiet najmocniejsza okazała się Rocio del Alba Garcia Martinez, która w sprincie wydarła zwycięstwo ogrywając Rebeccę McConnell. Trzecia była Lucie Urruty (pełne wyniki).

Mistrzostwa krajowe w XCO i XCC odbyły się także w Kanadzie. W biało-czerwonej koszulce z liściem klonu przez najbliższy rok będą jeździć w XCC Quinton Disera i Sandra Walter, a w XCO – Leandre Bouchard i Jeniffer Jackson (pełne wyniki).

Przechodząc do kraju zacznijmy od Mistrzostw Polski w enduro, które w weekend odbyły się w Czarnej Górze. Mistrzem Polski został Sławek Łukasik, a na podium znaleźli się także Damian Konstanty oraz – znany dobrze z cross country – Michał Topór (pełne wyniki).

Jeśli chodzi o cross country, to w miniony weekend odbyły się dwie imprezy. M Liga XC na Górze Meran koło Otwocka, gdzie podium wyścigów głównych wyglądało następująco:

 1. Jarosław Wolcendorf – Jakoobcycles.com (Masters I)
 2. Kamil Karwat – IBOX M Liga Racing Team (Masters I)
 3. Michał Morawski – IBOX M Liga Racing Team (Masters I)
 1. Magdalena Kosko – MCP Bike Team (Ladies 1)
 2. Marta Rusek – Warszawski Klub Kolarski (Elita)
 3. Zuzanna Wieczorek – niezrzeszona (Elita)

Pełne wyniki

W niedzielę w formule cross country rywalizowano w Pucharze Tarnowa MTB na Górze Św. Marcina:

Elita+U23:

 1. Adrian Rzeszutko – Niezrzeszony
 2. Wiktor Hudyka – UKS Grupa Kolarska Four Bike
 3. Mateusz Habieda – KS Luboń Skomielna Biała
 1. Katarzyna Kowalska-Pac – Reanimacja Rowerowa
 2. Julita Fira – KS Luboń Skomielna Biała
 3. Marianna Wyszyńska-Tyniec – UKS Zawojak

W kategoriach Masters wygrali Sylwia Kapusta-Szydłak (MK), Albert Głowa (M1), Mirosław Bieniasz (M2), Krzysztof Gierczak (M3) oraz Jiri Sedlacek (M4).

Pełne wyniki

W Żarkach na Bike Atelier MTB Maraton w kategorii PRO wygrał Mariusz Michałek (JBG-2 CryoSpace), natomiast w rywalizacji Open z podobnym czasem na metę wpadł Michał Ficek (CST Accent MTB Team). Wśród kobiet najlepszy czas odnotowała Sandra Adamczyk (Orion Art Stal Team).

Pełne wyniki

Na drugiej odsłonie jesiennego cyklu Garmin MTB Series w Wejherowie najlepszy był Artur Sowiński (Rowery Jan Kodzik), który na metę wjechał z kilkuminutową przewagą nad Piotrem Rzeszutkiem (KK Lew Lębork) i Bartkiem Banachem (Bright Inventions Gdańsk).

Pełne wyniki

Golub Dobrzyn MTB Maraton to zdecydowanie nie był maraton, a po prostu zawody na rowerach górskich. Startujący rywalizowali na trasie liczącej 35 km, najlpeszy z czasem niespełna jednej godziny i piętnastu minut na mecie zameldował się Remigiusz Gęsicki (SISU-OWB rowertour.com). Na podium znaleźli się jego koledzy z drużyny – Rafał Szturo oraz Wojciech Kowalczyk. Wśród kobiet najszybsza była Marta Górska.

Pełne wyniki

Na Kaczmarek Electric MTB w Żarach była bardzo zacięta rywalizacja. Do mety dojechała czterosobowa grupka, która między sobą rozegrała finisz. Najmocniejszy na kreskę był Grzegorz Grabarek (Real 64sto) przed Mariuszem Gilem (Euro Bike Kaczmarek Electric) i Bartłomiejem Oleszczukiem (Rybczyński Bike Remmers). Jedyną kobietą na najdłuższym dystansie była Agnieszka Kachel (Rybczyński Bike Remmers).

Pełne wyniki

Na LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku także finisz na kreskę. Trzyosobowa grupka, z której najszybszy był Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków) przed Arturem Mioduszewskim (Damovo) i Łukaszem Woźnicą (Damovo). Walka o najwyższy stopnień podium wśród kobiet także zacięta – tylko 35 sekund szybsza okazuje się Katarzyna Ebert (New Age Fitness), która na metę dociera przed Krystyną Żyżyńską-Galeńską (Damovo). Trzecia jest Ewa Janowska (MyBike.pl).

Pełne wyniki

Łukosz MTB w Miłakowie to zawody rowerowe na dystansie 28 i 42 km. Na tym dłuższym dystansie najszybsi byli Grzegorz Maleszka (Dachland Centrum Rowerowe Olsztyn) oraz Gabriela Janowicz (Piasecki Concept).

Pełne wyniki

Kameralną lokalną imprezą był MTB Cross Bike w Dzięgielowie. Na dystansie „Dla Dorosłych” wystartowało ledwo kilkanaście osób, a najszybszy na mecie po prawie dwóch godzinach i dwudziestu minutach był Szymon Bochenek. Oprócz tego rywalizowano na krótszych dystansach w różnych kategoriach.

Pełne wyniki

Naprawdę imponującą frekwencją blisko 900 osób może pochwalić się sobotni Rowerowy Bieg Piastów, który wystartował ze Szklarska Poręba. Najdłuższy dystans Giga wybrało ponad 250 osób, a najszybszy tego dnia był Sebastian Wolny (KS Optyk Okular Jelenia Góra), który wjechał na metę przed Łukaszem Szrubkowskim (Eroe Racing Club) i Maciejem Katalińskim (KAT Team). Wśród kobiet najszybsza była Dominika Niemiec (Eroe Racing Club).

Pełne wyniki

Na Solid MTB Maraton w Krzywinie wszystko rozegrało się także na kresce – o błysk koła szybszy był Paweł Wasiński (Strefasportu.pl MW Invest), który wyprzedził kolegę z drużyny Huberta Semczuka. Trzeci na metę dotarł Szymon Gularek (Team Berotu).

Pełne wyniki

Blisko trzy godziny zajęło zwycięzcy Pawłowi Kalicie (WAtaha.cc) pokonanie najdłuższego dystansu na Zachodniopomorskim Pucharze MTB w Łobezie. Na podium znaleźli się jeszcze Przemysław Olejnik (Tryton Bike Team) oraz Robert Matuszczak.

Pełne wyniki

W Międzychodzie odbył sie IV Charytatywny Maraton MTB. Rywalizacja najszybszym zawodnikom nie zajęła wiele więcej niż półtorej godziny. Pewnie, z przewagą blisko trzech minut wygrał Adam Adamkiewicz (Strefasportu.pl MW Invest). Po nim na metę wjechali Kacper Fiszer (Real 64sto) oraz Mateusz Mróz (Mróz Rowery Team). Pierwszą kobietą z czasem ponad dwóch godzin była Katarzyna Kasprzak (Real 64sto).

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0