Wyniki | 18-19 września 2021fot. gdyniasport.pl

HomeSportWyniki

Wyniki | 18-19 września 2021

Naprawdę sporo działo się w miniony weekend w kraju jeśli chodzi o ściganie na rowerach górskich. Bo Puchar Świata MTB w Snowshoe to osobna historia. Trzeba też odnotować 13. miejsce Pauli Goryckiej w Pucharze Francji MTB XCO, którego finałowy wyścig odbył się w Jeumont oraz 8. miejsce Sławka Łukasika w Enduro World Series w Finale Ligure.

Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem weekendu 18-19 września był niedzielny 7R CST MTB Gdynia Maraton, który miał kategorię UCI C1, a zawodnicy rywalizowali na trasie poprowadzonej głównie przez Trójmiejski Park Krajobrazowy liczącej blisko 110 km i ponad 2500 m przewyższenia. Rywalizację w elicie po blisko czterech i pół godzinie wygrał Jakub Zamroźniak (JBG-2 CryoSpace) przed klubowym kolegą Krzysztofem Łukasikiem. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Konwa (SGR Specialized). Najszybsza kobieta – Aleksandra Andrzejewska (CST Accent MTB Team), na pokonanie trasy potrzebowała ponad pięć i pół godziny. Podium uzupełniły niezrzeszone Klaudia Cichacka i Ewelina Cywińska. W kategorii Masters najlepsi byli Krzysztof Krzywy i Paula Budzyńska, a wśród amatorów Michał Ficek.

Pełne wyniki 7R CST MTB Gdynia Maraton

Dzień wcześniej, w sobotę w Gdańsku zainaugurowana została jesienna odsłona Garmin MTB Series. Krzysztof Krzywy i Bartosz Banach, którzy znaleźli się na niższych stopniach podium musieli uznać wyższość młodszego kolegi – Artura Sowińskiego.

Pełne wyniki Garmin MTB Series Gdańsk 2021

Nie tylko z dystansem i górską trasą w rejonie Krynicy Zdrój musieli mierzyć się zawodnicy startujący w Dare To Be Maraton MTB. Okazało się, że w miniony weekend był powiew zimy, a w górach temperatury oscylowały w okolicach zera, co nie jest co do zasady standardem w połowie września. Sobotni uphill wygrali Tomasz Niedzwiecki oraz Sara Bodkowska, a niedzielny maraton na dystansie Half (na najdłuższym Full nikt nie wystartował) Piotr Sajdak oraz Marianna Wyszyńska Tyniec.

Pełne wyniki Dare To Be Maraton MTB Krynica Zdrój 2021 Uphill

Pełne wyniki Dare To Be Maraton MTB Krynica Zdrój 2021 Maraton

Na imponującym, bo 94 km dystansie nazwanym Szurganiec rywalizowano w okolicach Mielnika w ramach Rowerowego Ultramaratonu Nadbużańskiego. Po blisko pięciu godzinach w siodle najszybszy jest Piotr Sobiczewski, a po niespełna siedmiu godzinach na metę dociera jedyna kobieta – Anna Świtalska.

Pełne wyniki Rowerowego Ultramaratonu Nadbużańskiego Mielnik 2021

Na najdłuższym dystansie Solid MTB Maraton w Owińskiej ponownie najmocniejszy okazał się Hubert Semczuk. Podium uzupełnili Filip Jeleniewski oraz Michał Gehrke. Jedyną kobietą, która zmierzyła się z dystansem 55 km była Joanna Adamska.

Pełne wyniki Solid MTB Maraton Owińska 2021

W Bardo rozegrany został XII Maraton MTB Jesień w Mieście Cudów. Wygrał Damian Staroń przed Piotrem Krusz i Sebastianem Rusinkiem. Na najdłuższym dystansie wystartowały tylko dwie kobiety – Marta Garnek na mecie zameldowała się po niespełna dwóch godzinach, natomiast Monika Soroka potrzebowała blisko trzech godzin na pokonanie całego dystansu.

Pełne wyniki XII Maraton MTB Jesień w Mieście Cudów Bardo 2021

Także po raz dwunasty odbył się Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB. Na najdłuższym dystansie liczącym 50 km najszybszy okazał się Artur Szmyt, a pozostałe stopnie podium zajęli Rafał Szturo i Kacper Belt. Wśród kobiet najszybsza była Marta Górska przed Małgorzatą Nowacką i Agnieszką Kamińską.

Pełne wyniki XII Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB 2021

Jedynymi zawodami cross country w kraju była przedostatnia odsłona Sixt Puchar Mazowsza MTB XCO, która rozegrana została na „rundzie Jeziora” w Wesołej. Kończący się sezon nie wróżył imponującej frekwencji i tak też było. W elicie wygrał Konrad Czabok. Za to w elicie kobiet ledwo starczyło zawodniczek na podium – tu z kolei wygrała Patrycja Piotrowska.