Filip Brzóska (KKW Nexelo Wałbrzych): „to naprawdę dobry start!!” | MP XCM, Srebrna Góra

HomeSportKomentarze

Filip Brzóska (KKW Nexelo Wałbrzych): „to naprawdę dobry start!!” | MP XCM, Srebrna Góra

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W sobotę 11 września w Srebrnej Górze w ramach cyklu Bike Maraton rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, które w kategorii elita padły łupem zawodników ekipy SGR Specialized. Mistrzem Polski został Filip Helta, a podium uzupełnili Karol Rożek i Piotr Konwa. W elicie kobiet bezkonkurencyjna była Maja Włoszczowska. Z kolei na średnim dystansie o tytuły mistrzowskie rywalizowali Juniorzy i Juniorki, a triumfatorami okazali się Paweł Ścierski i Kinga Żur.


Mistrzostwa Polski tym razem XCM a nie XCO. Wyścig który był w sumie pobocznym celem w sezonie dla mnie, co jeszcze bardziej mnie nakręca gdyż w moim wykonaniu był to naprawdę dobry start!!

Zaczynając od początku – na starcie stanąłem na przedzie stawki juniorów, co i tak nie miało większego znaczenia, bo był start honorowy na sam początek, a dopiero potem ostry. Sam start ostry nie był w sumie ostry, bo każdy jakby nie zauważył że auto sobie pojechało i można jechać już swoje. W połowie pierwszego podjazdu pierwszy sektor wyprzedził nas i nadał szybsze tempo. Ja nie chcąc zostać, również przyspieszyłem i na samym szczycie byłem już pierwszy!

Później zrobiła się 3-osobowa grupka uciekinierów do której się włączyłem i która utrzymała się prawie do końca. No właśnie prawie. Bo oczywiście ja nie mogłem dojechać bez żadnych niespodzianek na metę. I tak oto na około 15 km przed metą wywracam się i tracę kontakt z pierwszą dwójką. Jednak te 2 minuty to było nic w porównaniu z tym co jeszcze przed nami i dlatego bez zbędnego jęczenia ruszyłem w pogoń za czołówką.

Udało mi nadgonić stratę, przegonić Mateusza Szyszko i wyprzedzając go wjeżdżam w ostatnie single na 2. miejscu co już tylko było formalnością. Wjeżdżam na metę jako Vice-mistrz Polski w maratonie MTB!!

Gratulacje wielkie dla Pawła Ścierskiego za zasłużone zwycięstwo, jak i również dla Mateusza Szyszko za świetny wynik i współpracę na trasie. Dzięki wielkie!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0