Finał Pucharu Świata MTB w cross country i zjeździe – nie przegap!!! | Snowshoe, USA

HomeSportZapowiedzi

Finał Pucharu Świata MTB w cross country i zjeździe – nie przegap!!! | Snowshoe, USA

Runda Pucharu Świata w kolarstwie górskim w amerykańskim Snowshoe w tym sezonie jest jednocześnie jedynym wyścigiem tej rangi za oceanem, ale za to finałowym! Wyścigi zarówno short track, jak i cross country mogą przynieść kilka niespodziewanych rozstrzygnięć za sprawą faktu, że na listach startowych jest sporo zawodników z USA i Kanady, którzy w Europie startować nie mieli okazji. Jedynym polskim reprezentantem będzie Bartłomiej Wawak, który dwa tygodnie wcześniej w szwajcarskim Lenzerheide zameldował w Top10!


Harmonogram Pucharu Świata MTB w Snowshoe jest taki jak zwykle – w piątek short track (XCC), w sobotę zjazd (DHI), a w niedzielę cross country (XCO). To co jest innego, i w sumie na korzyść europejskiego kibica, to godziny transmisji wyścigów, które przypadają na wieczór albo nawet późny wieczór, co wynika ze różnicy czasu. I tak:

  • short Track (XCC) – piątek 17.09.2021, 23:20 – lista startowa kobiety / lista startowa mężczyźni
  • zjazd (DHI) – sobota 18.09.2021, 18:30 i19:45
  • XCO elity kobiet – niedziela 19.09.2021, 18:00
  • XCO elita mężczyzn – niedziela 19.09.2021, 20:30

W klasyfikacji generalnej wśród kobiet w zasadzie zapewniła sobie już zwycięstwo Loana Lecomte, a wśród mężczyzn Mathias Fleuckiger. O drugie miejsce w generalce powalczą Nino Schurter, Ondrej Cinko i Victor Koretzky. Mimo to, na listach startowych nie brakuje nazwisk wszystkich liczących się zawodników. Na pewno będzie ogień!

Transmisja Pucharu Świata MTB w Snowshoe na Red Bull TV z polskim komentarzem!

Tym razem w studiu Red Bull TV zasiądą Maciej Mycielski i Adam Probosz, którzy skomentują niedzielną rywalizację w cross country. Piątkowy short track komentować będą Rob Warner i Bart Brentjens.

Relacje dostępne na redbull.com oraz aplikacjach.

COMMENTS

DISQUS: 0