Zawodnicy RK Exclusive Doors MTB Team z sukcesami na finale Pucharu Polski MTB XCO w Głuchołazach

HomeSport

Zawodnicy RK Exclusive Doors MTB Team z sukcesami na finale Pucharu Polski MTB XCO w Głuchołazach

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Finał Pucharu Polski MTB XCO czyli CykloOpawy w Głuchołazach nie mogły odbyć się bez udziału zawodników RK Exclusive Doors MTB Team. Większość zawodników nie tylko wywalczyła stopień na podium na wyścigu w Głuchołazach, ale także zajęli medalowe pozycje w klasyfikacji generalnej.


Komentarze postatowe:

Piotr Hankus – kategoria Młodzik, 3. miejsce

Podczas finał Pucharu Polski MTB XCO w Głuchołazach trasa wyścigu była dość prosta, ale długie podjazdy były wyczerpujące. Po starcie nogi miałem twarde jak skały, więc pierwszy podjazd był męczący, jechałem na 6. pozycji. Na następnym okrążeniu udało mi się nadrobić i dogonić przeciwników.  Przebiłem się na 4. miejsce ścigając się z mocnym rywalem. Na 3. okrążeniu jechałem, zaatakowałem na podjeździe i uciekłem. Szczęśliwy dojechałem na 3. miejscu, tym samym w klasyfikacji generalnej zajmuje również 3. miejsce.

Tatiana Gromada – kategoria Juniorka Młodsza, 3. miejsce

Od rana czułam się dobrze i na starcie stanęłam z dobrym nastawieniem wiedząc, że walczę o 2. miejsce w generalce. Niestety po gwizdku sędziego na pierwsze z trzech okrążeń wjechałam 8. Na szczęście szybko wyprzedziłam inne zawodniczki i przebiłam się na 4. miejsce, a potem na 3., które utrzymałam do końca. Jestem zadowolona z mojej jazdy, która pozwoliła mi zdobyć 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Na początku sezonu nie pomyślałabym nawet o tak dobrym zakończeniu, co daje mi jeszcze większą satysfakcje i uświadcza w przekonaniu, że nigdy nie wolno się poddawać! 

Ksawier Garnek – kategoria Junior Młodszy, 1. miejsce

Wygrywam swój ostatni Puchar Polski MTB, a zarazem mój ostatni wyścig w tym sezonie MTB. Na trasę przyjeżdżam w dzień zawodów, próbując rano ją objechać udało mi się objechać ją tylko w połowie. Na start zostałem ustawiony w pierwszej linii. Od startu jechałem na 2. pozycji, jednak później popełniłem mały błąd i spadam o kilka pozycji. Na pierwszym podjeździe kolega Brajan Świder atakuje i razem odjeżdżamy rywalom. Na 4. okrążeniu uciekam Brajanowi i do mety dojeżdżam jako pierwszy zawodnik z bezpieczną przewagą.

Krzysztof Klimek – kategoria Junior, 7. miejsce

Ostatnie zawody z cyklu Pucharu Polski MTB kończę na 7 miejscu. Na początku wyścigu starałem się trzymać z przodu stawki, ale nie dałem rady się utrzymać, przez co odjechało mi 5 zawodników i jechałem na 6. pozycji, w dalszej części wyścigu wyprzedza mnie jeszcze jeden zawodnik i spadam oczko niżej na 7. pozycję. Od Mistrzostw Polski MTB moja dyspozycja jest bardzo słaba, więc czekam już na koniec sezonu. Mimo tego, że pojechałem kiepsko udało mi się wygrać klasyfikację generalną Pucharu Polski, gdyż na poprzednich wyścigach zrobiłem duża przewagę punktową nad resztą zawodników.

Milena Drelak – kategoria U23, 2. miejsce / 7. miejsce open

Dwa dni ścigania! Sobota, ostatni w tym sezonie Puchar Polski MTB. Start i pierwsze rundy w bardzo dobrym tempie, później małe problemy żołądkowe na moim ostatnim okrążeniu. Kończąc zmagania na 2. miejscu w U23 (na tym samym kończę klasyfikacje generalna PP) i 7. w elicie. Niedziela i pierwszy maraton od dwóch lat. Szczerze mówiąc liczyłam na łatwe podium, ale na szczęście na starcie pojawiły się siostry Zawierta i wyścig zrobił się o wiele ciekawszy. Dzięki dziewczyny za walkę do końca i super spędzony czas w podążaniu do mety!

Mateusz Drabik – kategoria U23, 17. miejsce / 27. miejsce open

Ostatnią edycję Pucharu Polski kończę na 17 miejscu w kategorii U23. Z rundą w Głuchołazach zapoznałem się dzień wcześniej, nie była ona trudna technicznie ale za to bardzo ciężka fizycznie. Długi pierwszy podjazd robił swoje. Start nie najlepszy w moim wykonaniu. Na szczęście udało mi się przejść parę straconych pozycji na pierwszym podjeździe, potem szło wszystko dobrze chyba do trzeciego zjazdu na trasie, gdzie za szybko wszedłem w zakręt i się wywróciłem. Od tego momentu wszystko zaczęło się sypać, nie umiałem złapać swojego tempa, na następnym okrążeniu zostałem zrzucony na podjeździe z roweru przez próbującego wyprzedzić mnie zawodnika a także w miejscu, gdzie wcześniej się wywróciłem zostałem przyblokowany przez jeszcze innego zawodnika, który powtórzył mój błąd z poprzedniej rundy. Z wyniku jestem średnio usatysfakcjonowany, gdyż wiem, że stać mnie na więcej. Z pozytywów to udało mi się pierwszy raz w życiu ukończyć wszystkie Puchary Polski MTB XCO . Gratulacje dla reszty zawodników z drużyny za super wyniki. Ja skupiam się już na MP XCM, które już w najbliższą sobotę.

Aleksandra Podgórska – kategoria Elita, 4. miejsce

Sobotni Finał Pucharu Polski w Głuchołazach ukończyłam na 4. miejscu. Jakoś ta ,,czwórka” w tym sezonie mnie prześladuje. Przez pierwsze rundy wyścigu miałam problemy z obniżaniem sztycy przez co lekko wybiło mnie to z wyścigowego rytmu. Na szczęście trasa nie była na tyle trudna technicznie, by jakoś mocno utrudniło mi to ściganie. Z samej dyspozycji i jazdy jestem średnio zadowolona, ale niestety czuć już trochę sezon w nogach.

Zuzanna Krzystała – kategoria Elita, 6. miejsce

Na początku sezonu nie pomyślałabym, że wezmę udział w praktycznie wszystkich edycjach Pucharu Polski w formule cross-country. Żałuję bardzo, że na Kazurce zerwałam łańcuch i nie miałam okazji przejechać wyścigu. Ostatnie w kalendarzu PP były Głuchołazy, od startu czułam się nie najlepiej, a dwie pierwsze rundy nie napawały mnie optymizmem. Z czasem jednak zaczęłam się lepiej czuć, złapałam rytm i z 9. pozycji stopniowo dogoniłam kolejne zawodniczki meldując się na mecie na 6. miejscu. Teraz czas na ostatnie przygotowania przed Mistrzostwami Polski w maratonie MTB.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0