Plan na weekend | 11-12 września 2021fot. #mtbxcpl@instagram.com

HomeSportZapowiedzi

Plan na weekend | 11-12 września 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Od wielu tygodni, praktycznie weekend w weekend mamy jakiś wyścig, którego stawka jest naprawdę wysoka. Jak nie Igrzyska, to Mistrzostwa Polski, Europy, Świata, po drodze Puchar Świata, nie mniej ważny Puchar Polski. Cały czas zawodnicy mają na horyzoncie jakiś cel. Tym razem już w sobotę Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, które dla kilku naszych Reprezentantów są elementem przygotowania do Mistrzostw Świata w maratonie MTB, które w pierwszy weekend października na włoskiej wyspie Elba. Ale propozycji na weekend jest zdecydowanie więcej…


W sobotę po raz pierwszy w Radzionkowie rozegrane zostaną zawody cross country MTB XCO Cider Cup. Co ważne organizatorzy przygotowali trzy różne rundy dla poszczególnych kategorii wiekowych. Kategorie wiekowe zostały dopasowany do tych ustalonych przez UCI / PZKol, więc wyścigi rozegrane zostaną od Żaka do Mastersa. Ponadto przygotowane zostaną też zawody dla dzieci wieku od 2 do 10 lat, z 2-3 letnim podziałem. Oby tylko dopisała frekwencją.

W niedzielę w znanym m.in. z krzyżackiego zamku Gniewie przedostatni wyścig cyklu Północna Liga MTB XC. Miesiąc później w Grudziądzu zostanie rozegrany finał tego cyklu. W niedzielę także „wraca” Puchar Tarnowa MTB – tej imprezy akurat nie trzeba nikomu przedstawiać!

Jeśli chodzi długi dystans, to wydarzeniem weekendu są zdecydowanie Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, które zadebiutują w Srebrnej Górze. Przez kilka dni pod Twierdzą startował Muflon MTB Maraton, jednak nigdy nie rozegrana została impreza tej rangi. Autorem tegorocznej trasy jest Marcin Górski, który dopracowywał ją do ostatniej chwili razem ze swoimi podopiecznymi z drużyny SGR Specialized.

W niedzielę niektórzy zawodnicy na pewno „poprawią” sobie sobotnie ściganie jadąc na Kaczmarka do Nowej Soli albo na Bike Atelier do Wisły. Na pewno wielu amatorów górskiego ścigania stawi się w Daleszycach na MTB Cross Maraton, który to od lat otwiera sezon w Górach Świętokrzyskich, ale w tym roku ze względu na obostrzenia covidowe musiał zostać przełożony.

Poniżej pełna lista zawodów na rowerach górskich, w kolarstwie górskim w olimpijskiej formule cross country oraz maratonów MTB zaplanowanych na drugi weekend września 2021:

11 września 2021:

 • Bike Maraton – Srebrna Góra (18 / 35 / 52 / 77 km) – link
 • VII Maraton MTB – Pasłęk (5 / 22 / 42 km) – link
 • MTB XCO Cider Cup – Radzionków – link
 • Roztocze Epic MTB Maraton – Chrzanów (40 km) – link

12 września 2021:

 • Bike Atelier MTB Maraton – Wisła (17 / 37 / 57 km) – link
 • Kaczmarek Electric MTB – Nowa Sól ( 8 / 28 / 48 / 48 km) – link
 • Legia MTB Maraton – Kozienice (17 / 34 / 51 km) – link
 • LOTTO Poland Bike Marathon (9 / 34 / 63 km) – Legionowo – link
 • MTB Cross Maraton – Daleszyce (24 / 56 / 70 km)- link
 • Północna Liga MTB XC – Gniew – link
 • Puchar Tarnowa MTB – Tarnów – link

fot. #mtbxcpl@instagram.com


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0