Puchar Świata MTB w cross country i zjeździe – nie przegap!!! | Lenzerheide, Szwajcaria

HomeSport

Puchar Świata MTB w cross country i zjeździe – nie przegap!!! | Lenzerheide, Szwajcaria

Po Igrzyskach, Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata także Puchar Świata wchodzi na ostatnią prostą. Przedostatnie zawody w tym roku rozegrane zostaną w szwajcarskim Lenzerheide, ale dla wielu zawodników będą ostatnią okazją do startu w imprezie tej rangi, bo ostatnia runda rozegrana zostanie dwa tygodnie później w amerykańskim Snowshoe, dokąd wybierze się na pewno ograniczone grono zawodników z Europy. Rywalizacja w Lanzerheide to także pierwsza okazja do zaprezentowania tęczowych koszulek przez świeżo upieczonych Mistrzów Świata!


Puchar Świata w Lenzerheide obejmuje rywalizację we wszystkich trzech odmianach kolarstwa górskiego – short tracku (XCC) w piątek, zjeździe (DHI) w sobotę oraz cross country (XCO) w niedzielę. Wyjątkowym jest fakt, że tym razem na starcie zawodów w zjeździe będzie więcej zawodników z Polski niż w przypadku cross country. Wszystko za sprawą tego, że do Szwajcarii wybrali się zawodnicy ekipy Gravity Revolt – Damian Konstanty, Wojciech Ranosz, Sebastian Podgórski i Kacper Gawlak-Socka. W cross country zobaczymy tylko Bartłomieja Wawaka (Kross ORLEN) oraz Paulę Gorycką (Struby BiXS) – oboje wystartują zarówno w short tracku, jak i niedzielnej rywalizacji w formule olimpijskiej.

Ranking Pucharu Świata

Ubiegłotygodniowe Mistrzostwa Świata przyniosły kilka jeśli nie dramatycznych i niespodziewanych rozstrzygnięć, to po prostu dla kilku zawodników były one najzwyczajniej nie po ich myśli. Koszulki Mistrzyni Świata nie obroniła Pauline Ferrand Prevot, a najlepszą w Val di Sole okazała się 24. letnia Evie Richards. W zawodach z powodów zdrowotnych nie wystartowała Jenny Rissveds. W kategorii U23 z powodu problemów zdrowotnych nie wystartowała Loana Lecomte, która w samym Pucharze Świata startuje razem z elitą i jest liderką tabeli. Tylko jakieś pechowe pasmo DNF mogłoby pokrzyżować jej plany wygrania klasyfikacji generalnej.

  1. Loana Lecomte 1330 pkt
  2. Pauline Ferrand Prevot 955 pkt
  3. Jenny Rissveds 780 pkt
  4. Haley Batten 755 pkt
  5. Rebecca McConnell 710 pkt

Pełna klasyfikacja elity kobiet po pięciu rundach

W elicie mężczyzn faworytem do zwycięstwa w generalce jest Mathias Flueckiger, który po przegranych MŚ XCO nie krył frustracji i żalu. Na pewno można liczyć, że dołoży wszelkich starań by utrzymać pozycję lidera. W zasadzie jedynym zawodnikiem, który może mu w tym przeszkodzić jest Ondrej Cink. Czechowi na pewno nie można odmówić wysokiej dyspozycji oraz determinacji, zwłaszcza po pasmie problemów technicznych z którymi zmagał się na najważniejszych wyścigach sezonu.

  1. Mathias Flueckiger 1169 pkt
  2. Ondrej Cink 034 pkt
  3. Jordan Sarrou 790
  4. Victor Koretzky 745
  5. Nino Schurter 734

Pełna klasyfikacja elity mężczyzn po pięciu rundach

Zawodnicy za wygrany wyścig XCC otrzymują maksymalnie 125 pkt, a za wyścig XCO 250 pkt.

Program Pucharu Świata MTB w Lenzerheide

Piątek, 3 września:

Sobota, 4 września:

Niedziela, 5 września:

Transmisja Pucharu Świata MTB w Lenzerheide z polskim komentarzem!

Wyścigi short track oraz wyścigi elity zarówno w DHI, jak i XCO będą jak zwykle transmitowane przez Red Bull TV. Transmisja dostępna jest na stronie internetowej redbull.com, a także w aplikacji Red Bull TV dostępnej na urządzenia mobilne, konsole Xbox i Playstation oraz smart TV.

Niedzielne wyścigi elity w XCO dostępne będą z polskim komentarzem. Usłyszycie znany już wielu osobom głos Maćka Mycielskiego oraz … mój. Tak, dostałem zaproszenie do komentowania tej rundy Pucharu Świata!

COMMENTS

DISQUS: 0