Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Łodzifot. Zbigniew Kowalski

HomeSportZapowiedzi

Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Łodzi

Po wakacyjnych wojażach nad mazurskimi jeziorami, peleton Mazovii ląduje w Łodzi i w jednym z największych europejskich kompleksów lasów miejskich w Europie. Kto tym razem będzie na fali i zatriumfuje w kolejnym maratonie Cezarego Zamany?


Póki co na fali wznoszącej się jest sama Mazovia. Wakacyjne maratony, poczynając od tego w Brodnicy, a na Ełku i etapowej Gwieździe Północy kończąc, zostały wzorcowo przeprowadzone. Co najważniejsze, dostarczyły one pozytywnych wrażeń setkom zawodników. A że na horyzoncie nie widać żadnego sztormu, to można oczekiwać, że i w Łodzi maraton przebiegnie tak gładko, jak gładka bywa w bezwietrzne, słoneczne dni tafla Zalewu w Strykowie, położonego tuż obok Wzniesień Łódzkich.

Wzniesień, i to takich, które powinno pisać się wielkimi literami, nie braknie także na samym maratonie. Areną zmagań będzie Las Łagiewnicki, a dokładniej – jego wschodnia część. To na tamtejszych pofałdowanych terenach, kolarze Mazovii falować będą raz w górę, raz w dół. Na ostrych i wygiętych jak agrafka zakrętach walczyć będą o to, aby nie wypaść za burtę. Samą jazdę utrudniać będą spływające po twarzach krople słonego potu. Jedyną niewiadomą jest to, czy na metę dotrze flotylla zawodniczek czy zawodników – czy też oklaskiwać będziemy pojedynczy biały żagiel, który zdoła urwać się rywalom.

Łódzki maraton wygląda imponująco także w liczbach. Nudzić nie będzie się młodzież konkurująca na dystansie Hobby. Kapitan Cezary Zamana przygotował tam kilka lekkich przewyższeń i jedną sekcją wymagającą technicznych umiejętności. Początkujący kolarze wybierający dystans Fit będą dobrze bawić się na rekreacyjnych wzniesieniach. Ale najmocniej zabuja wilkami morskimi, którzy rzucą się na odmęty dystansów Pro i ½ Pro. Na tym pierwszym suma przewyższeń w pionie wyniesie 1000 metrów.

Po przeprawach na trasie zawodniczki oraz zawodnicy zawiną do bezpiecznego portu – czyli bazy zawodów przepięknie położonej pośród szumiących, wiekowych drzew jednego z największych kompleksów lasów miejskich w Europie.

Zapisy na zawody Łódź Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają. Zapisać się można online, a także w dniu maratonu (czyli w niedzielę 5 września) w biurze zawodów.

COMMENTS

DISQUS: 0