Wyniki – 28 – 29 sierpnia 2021fot. Bike Maraton

HomeSportWyniki

Wyniki – 28 – 29 sierpnia 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Miniony weekend i amatorskie ściganie w kraju stał bardzo mocno w cieniu rywalizacji we Włoszech, gdzie od środy do niedzieli rozgrywane były Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim. Mimo to rozegranych zostało kilkanaście wyścigów i w zasadzie prawie nigdzie nie brakowało chętnych do „zabawy”.


Patrząc na rangę, renomę, lokalizację, dystans czy obsadę wyścigów kilka z nich należy szczególnie wymienić. Najliczniej obsadzonym był Bike Maraton w Miękini, gdzie na dystansie Giga najszybsi tym razem okazali się Bartłomiej Oleszczuk (Rybczyński Bikes Remmers) oraz Aleksandra Andrzejewska (CST Accent MTB Team). Na starcie zabrakło m.in. zawodników JBG-2 CryoSpace oraz SGR Specialized, co zapewne wynika z faktu, że już za niecałe dwa tygodnie w Srebrnej Górze odbędą się Mistrzostwa Polski w maratonie MTB i zawodnicy tych właśnie ekip na pewno ciężko pracują, żeby powalczyć o koszulkę z orłem. Od dwóch lat Mistrzem Polski w maratonie MTB jest Adrian Brzózka, który dwukrotnie triumfował na trasie w Gdyni.

Na dystansie Mega w Miękini, jak chyba we wszystkich tegorocznych odsłonach Bike Maraton, triumfował ponownie Bartosz Janowski (Sup Lifting Bugla Bike Service). Wśród Pań najszybsza była Alicja Marciniec.

W ramach zawodów Milko Mazury MTB rozegranych w miejscowości Ryn na najdłuższym dystansie liczącym blisko 77 km najszybszy był Marcin Białobłocki, który wjechał na metę z kilkuminutową przewagą przed Piotrem Polusem i Kamilem Kuszmiderem. W tym cyklu kobiety rywalizują na średnim dystansie, a najszybsza była Anna Kołatka.

Podobny układ jest na Maratonach Kresowych w Krasnymstawie, gdzie na dystansie Maraton najszybszy był Konrad Panglisz, a Panie rywalizują na dystansie Półmaraton – najszybsza była Monika Mazur.

Taka sama sytuacja na Solid MTB Maratonie w Bodzyniewo na Giga wygrał Hubert Semczuk (Strefasportu.pl MW Invest). Wśród kobiet rywalizujących na dystansie Mega najszybsza była Joanna Adamska (Rybczyński Bikes Remmers).

M Liga MTB Maraton wyjątkowo wyjechała poza Mazowsze i zaprosiła startujących zawodników do Lasu Łagiewnickiego w Łodzi. Na – jak mówili zawodnicy – ciekawej trasie poprowadzonej w dużej mierze singlami wygrał Bartosz Sobczak (Eroe Racing Team), a wśród kobiet najszybsza była Magdalena Kosko (MCP Bike Team).

W Strzelińskim Maratonie Rowerowym z kolei najszybciej trasę pokonali Piotr Berdzik (IM Motion Specialized Skoda Gall ICM) oraz Marta Garnek (Dream Bike Bielawa). Na Poland Bike Marathon w Markach kolejność na mecie rozstrzygnęła się w walce na kreskę – Łukasz Woźnica (Damovo) o sekundę wygrał z Ernestem Kurowskim. Wśród kobiet najmocniejsza była Katarzyna Ebert (New Age Fitness Skleprowerowy.pl). Z kolei na Zachodniej Lidze MTB w Stanowicach nie było mocnych na Mariusz Gila (Euro Bike Kaczmarek Electric).

Last, but not least… XCO czyli olimpijska odmiana kolarstwa górskiego. W tej formule rywalizowano w miniony weekend w ramach Północnej Ligi MTB XCO, której organizatorzy przygotowali tym razem rundę w Chełmnie. W wyścigu głównym wygrał Miłosz Zwierski (Superior Zator). Wśród kobiet najlepsza była Paula Budzyńska (Cyklo Kwidzyn).


Lista zawodów oraz linki do pełnych wyników:

Bike Maraton – Miękinia (20 / 33 / 53 / 74 km)

Pełne wyniki

Charlotta MTB Bike Adventure – Ustka (20 km)

Pełne wyniki

Grand Prix Puław MTB

Pełne wyniki

Legia MTB Maraton – Magdalenka

Pełne wyniki

Lotto Poland Bike Marathon – Marki (9 / 28 / 56 km)

Pełne wyniki

M Liga MTB Maraton – Łódź (28 / 56 km)

Pełne wyniki

Maratony Kresowe – Krasnystaw (18 / 39 / 58 km)

Pełne wyniki

Milko Mazury MTB – Ryn ( 13,5 / 25,6 / 51,2 / 76,8 km)

Pełne wyniki

Północna Liga XC – Chełmno

Pełne wyniki

Solid MTB Maraton – Bodzyniewo

Pełne wyniki

Strzeliński Maraton Rowerowy – Strzelin

Pełne wyniki

Zachodnia Liga MTB – Stanowice

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0