Plan na weekend | 4-5 września 2021fot. #mtbxcpl@instagram.com

HomeSportZapowiedzi

Plan na weekend | 4-5 września 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Po emocjach Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim nie ma wytchnienia. Część zawodników nawet nie wraca do domu, bo już w kolejny weekend przed nimi emocje Pucharu Świata, w cross country (XCC i XCO) i zjeździe (DHI), w szwajcarskim Lenzerheide. Z kolei w kraju kończące się wakacje i zbliżająca się jesień sprawiła, że imprez amatorskich wysypało jak grzybów. Blisko DWADZIEŚCIA imprez w jeden weekend!


Przede wszystkim mamy w weekend w Głuchołazach zawody cross country CykloOpawy, które są jednocześnie finałem Pucharu Polski MTB XCO. Komu będzie mało może dzień później pojechać także Gold Hill MTB Maraton.

Nie tak daleko, bo w Głuszycy w sobotę jeden z najbardziej wymagających maratonów MTB czyli Extreme MTB Challenge odbywający się na dystansie stu km po bardzo górskiej trasie, w części poprowadzony szlakami Strefy MTB Sudety.

W tych samych rejonach Kotliny Kłodzkiej, w Kudowie Zdrój zawody cross country XC Kudowa MTB Legends. Żeby tego było mało, to jeszcze w Karpaczu lokalny Rotary Club organizuje Uphill Rowerem na Śnieżkę. Nadal nie tak daleko w niedzielę w Zielonej Górze kolejne zawody z cyklu Kaczmarek Electric MTB.

Na drugim końcu kraju, na Podkarpaciu w miejscowości Lubenia odbędą się zawody Dakar Toyota MTB Lubenia oraz w rejonie Dukli zawody enduro – Dukielska Wyrypa 2021.

Wracając jeszcze w góry w Kukowie oraz Stryszawie mamy dwudniową odsłonę Dare To Be Maraton MTB.

Bardzo umownie mówiąc o centralnej Polsce, patrząc od zachodu mamy Solid MTB Maraton w Lesznie, DT4YOU MTB Maraton w Obornikach, Cisowianka Mazovia MTB Maraton w Łodzi oraz VIII Ogólnopolski Maraton ATOL-BIKE MTB w Kraśniku.

Na północy też sporo się dzieje. W formule cross country Północna Liga MTB XC w Kwidzynie, a także MH Automatyka MTB Pomerania Maraton w Gdańsku, XII Ogólnopolski Wyścig MTB Susz w Suszu i Milko Mazury MTB w Węgorzewie.

Jeśli starty, ściganie czy rywalizacja sportowa to nie jest to czego szukasz, to zawsze możesz wybrać się do jednej z miejscówek dedykowanych kolarstwu górskiemu – singletracków czy bike parków. Wszystkie najświeższe informacje na ten temat znajdziecie na grupie Singletracki w Polsce.

fot. #mtbxcpl@instagram.com


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0