Wyniki – 21-22 sierpnia 2021fot. Dariusz Tukalski

HomeSportWyniki

Wyniki – 21-22 sierpnia 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Zawodowcy wykonują ostatnie mocne treningi albo starty kontrolne przed Mistrzostwami Świata, które już za kilka dni. Amatorzy także nie próżnują rywalizując w zawodach kolarskich w formułach cross country, maratonu mtb czy wyścigu etapowego mtb.


Najwięcej chyba działo się na PROFFIX Swiss Bike Cup w Bazylei, gdzie w sumie dość niespodziewanie wysoko punktowany i dobrze obsadzony wyścig wygrał Samuela Gaze (Alpecin Fenix). W ostatecznym sprincie do mety pokonał świeżego Mistrza Europy Larsa Forstera (Scott SRAM) oraz Mistrza Świata Jordana Sarrou (Specialized). W grupce finiszującej był także Nino Schurter (Scott SRAM), ale dla niego zabrakło już miejsca na podium, zajął czwarte miejsce.

W rywalizacji kobiet mieliśmy podobnie wyrównany wyścig, z czwórką zawodniczek jadących wspólnie z przodu. Niestety z walki o podium skutecznie wyeliminował Kate Courtney (Scott SRAM) defekt tylnego koła. Warto przy okazji zobaczyć jak szybki serwis na boksie technicznym wykonał Brad Cooperland. Wyścig wygrała Laura Stigger (Specialized) przed Lindą Indergand (Liv) i Rebeccą McConnell (Primaflor Mondraker Xsauce). Jeśli chodzi o Australijkę, to widać, że po bardzo przeciętnym starcie w Tokio odnalazła ponownie swój rytm.

W wyścigu wystartowała Paula Gorycka (Struby BiXS), która zajęła 13. miejsce.

Pełne wyniki

We Włoszech odbył się Sila Epic MTB Marathon, gdzie z dystansem 110 km i ponad 3 tys metrów przewyższenia zmierzyła się Anna Urban, co ważne z powodzeniem, choć nie bez pecha. Przez defekty traci szanse na podium open, zajmuje 4. miejsce, ale za to wygrywa a kategorii Maters!

W kraju mieliśmy podwójne ściganie w formule cross country, i to wszystko na Górnym Śląsku. W sobotę w Chorzowie, a w niedzielę w Rybniku. Co było – trzeba to powiedzieć – dość niefortunnym ułożeniem kalendarza, który przełożył się na umiarkowaną frekwencję, zwłaszcza tego drugiego wyścigu.

Wyników Śląskie MTB Cup w Chorzowie póki co cały czas w sieci nie ma. I to mimo, że zawody były wpisane do kalendarza Śląskiego Związku Kolarskiego.

Niedzielny wyścig JBG-2 Wiśniowiec MTB Race w Rybniku przebiegł pod dyktando zawodników sponsora tytularnego czyli JBG-2 CryoSpace, z tą różnicą, że mimo równej jazdy Kuby Zamroźniaka i Karola Ostaszewskiego, to zawodnik Warszawskiego Klubu Kolarskiego okazał się tego dnia mocniejszy. Podium uzupełnił Wojciech Halejak.

W orlikach najszybszy był Konrad Czabok, a w juniorach Krzysztof Klimek. Rywalizację kobiet wygrała orliczka Julia Zięba, w juniorkach najszybsza była Julia Gajdzik. W kategoriach Masters wygrali Adrian Rzeszutko, Bogdan Czarnota i Adrianna Broda.

Pełne wyniki – wyścig mężczyzn / wyścig kobiet / wyścigi Masters

Trzecim wyścigiem na Śląsku był Bike Atelier MTB Maraton w Psarach, gdzie na długim dystansie o kolejność na podium rozstrzygnęło się wszystko w sprincie na kreskę:

  1. Ondrej Rakus – TJ TZ Trinec
  2. Damian Bartoszek – SCS OSOZ Racing Team
  3. Szymon Stawowy – CST Accent MTB Team

Rywalizację wśród kobiet wygrała Aleksandra Andrzejewska (CST Accent MTB Team) przed Zuzanną Krzystałą (RK Exclusive Doors MTB Team) i Anną Sadowską (Bike Atelier Team).

Pełne wyniki

Wracając do gór i ścigania w górach to w miniony weekend odbyła się etapówka Mouflon Tracks, której trasy w znakomitej większości poprowadzone zostały po pętlach Singletrack Glacensis. Po trzech etapach najszybszymi zawodnikami byli Niemiec Lennard Heidenreich (Team DDMC Guldenmoor) z czasem 6:0936 oraz Monika Wrona (Bieniasz Bike Team) z czasem 7:16:16.

Pełne wyniki

Wcale nie łatwiejsza rywalizacja była podczas jednodniowego MTB Cross Maraton w Bodzentynie, gdzie zawodnicy na najdłuższym dystansie musieli zmierzyć się z blisko 80 km trasą. Po ponad trzech i pół godzinie jazdy zwycięzcą okazał się Piotr Truszczyński (Komobike Scott). Wśród kobiet najszybsza była Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Damovo) z czasem ponad 5 godzin!

Prawie dwie godziny zajęło najszybszemu zawodnikowi pokonanie średniego dystansu (FAN) – był to Michał Matłosz (Bikeshop Rzeszów). Najszybszą zawodniczką z czasem prawie dwóch i pół godziny była Anna Wołos (Enea KS Energia Kozienice).

Pełne wyniki – Master / Fan

W miniony weekend rywalizowano także w ramach Kaczmarek Electric MTB w Wyrzysku, gdzie najszybszymi zawodnikami na najdłuższym dystansie (58 km) byli Hubert Semczuk oraz Barbara Borowiecka (pełne wyniki), na Maratonach Kresowych w Supraślu gdzie najmocniejsi okazali się Szymon Pomian oraz Nikola Gliniecka (pełne wyniki), a także na LOTTO Poland Bike Marathon w Ossowie, gdzie na dystansie 52 km najszybciej pojechali Łukasz Woźnica oraz Katarzyna Radziszewska (pełne wyniki).


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0