Bartłomiej Wawak z trzecim czasem kwalifikacji do finału XCC | MŚ MTB 2021, Val di Solefot, Daniele Molineris

HomeSport

Bartłomiej Wawak z trzecim czasem kwalifikacji do finału XCC | MŚ MTB 2021, Val di Sole

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W środę we włoskim Val di Sole oficjalnie rozpoczną się Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim w aż sześciu odmianach. Pierwsze medale zostaną rozdane w sztafecie drużynowej, później w short tracku, cross country, four crossie, e-mtb i zjeździe. Większość wyścigów obejrzymy na żywo dzięki transmisjom w Eurosport i TVP. We wtorek odbywały się treningi oraz rozegrane zostały kwalifikacje do czwartkowego finału short tracka. Bardzo dobrze pojechał Bartek Wawak, który zajął trzecie miejsce!


Short track (XCC) debiutuje na Mistrzostwach Świata i po raz pierwszy w historii w tej formule rozdane zostaną tęczowe koszulki. Stawka więc jest wysoka, ale na starcie finałowego wyścigu – tak samo jak w przypadku Pucharów Świata – stanie dokładnie 40 zawodników. Chętnych było więcej, dlatego też przeprowadzono wyścigi kwalifikacyjne w których wystartowało w sumie 52 zawodników z całego świata. Start w tej odmianie odpuściło kilku naprawdę mocnych zawodników, którzy jak widać skupiają się na sobotnim cross country. Nie zobaczyliśmy m.in. Szwajcarów – Nino Schurtera czy Larsa Forstera.

Co ciekawe w pierwszym wyścigu, w którym jechał Bartłomiej Wawak czasy zwycięzcy oraz zawodników z podium były o ponad 30 sekund lepsze niż w drugi wyścigu kwalifikacyjnym, w którym jechał m.in. Avancini czy Cooper. Z drugiej strony na 26 zawodników kwalifikowało się 20, więc wystarczyło dojechać z przodu, może nie było tam aż takiego ognia.

Wyścig kwalifikacyjny XCC #1 – wyniki

Wyścigi kwalifikacyjny XCC #2 – wyniki

Koniec końców Bartek Wawak zajmuje w swoim wyścigu trzecie miejsce i wykręca trzeci czas całych kwalifikacji, co daje mu 5. miejsce na liście startowej i pierwszy rząd na finałowym wyścigu w czwartek.

Jednocześnie też Maja Włoszczowska poinformowała, że ze względu na dopiero co zakończoną infekcję skupia się tylko i wyłącznie na starcie w sobotnim wyścigu cross country. Oznacza to, że w wyścigu XCC nie zobaczymy żadnej Polki.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0