Nowy Canyon Lux Trail – jeszcze więcej radości z jazdy!

HomeSprzęt

Nowy Canyon Lux Trail – jeszcze więcej radości z jazdy!

Niemiecka marka Canyon rozszerza swoją ofertę rowerów górskich o ścieżkowca – karbonowy model Lux Trail z przeprojektowaną ramą, skokiem widelca 120 mm i oponami o szerokości 2.35 i 2.4. Canyon Lux Trail to uniwersalna propozycja, która sprawdzi się doskonale zarówno na wyścigu, szlaku czy w bike parku.


Jak zapewnia producent nowy Lux Trail to odpowiedź na ewolucję cross country, które nie zawsze oznacza sportową rywalizację i wyścigi, a coraz częściej to dynamiczne pokonywanie szlaków oraz singli. Niezależnie czy jedzie się w górę czy w dół.

Rama nowego modelu została przeprojektowana względem “standardowego” Lux’a. Cecha na którą zwraca uwagę tak wiele osób, czyli kąt główki uległ zmianie – zamiast 69 stopni mamy 67,5 stopnia, co świetnie współgra z 120 mm skoku w widelcu. W parze z tym parametr Reach dla rozmiaru L wynosi 480 mm, co z kolei jest skompensowane bardzo krótkim mostkiem oraz szeroką kierownicą zapewniającą pełną kontrolę nad rowerem.

Rama w rozmiarze M waży 1905 gram co czyni ją jedną z najlżejszych na rynku, tym bardziej biorąc pod uwagę że spełnia ona standardy wytrzymałości ścieżkowców (Category 3) – czyli te same, które są charakterystyczne dla model Neuron!

W modeli Lux Trail mamy ten sam tylny trójkąt co w modelu Lux, natomiast zwykłe sworznie zostały zastąpione wersją z włókna węglowego. Krótko mówiąc zachowane zostały wszystkie właściwości, ale udało się urwać kilka gramów.

W Lux Trail mamy zastosowane autorskie zawieszenie Canyon – Triple Phase, które po raz pierwszy pojawiło się w modelu zjazdowym Sender, a dziś dostępne jest w zasadzie wszystkich rowerach z pełnym zawieszeniem niemieckiego producenta. Triple Phase zapewnia komfortową jazdę na małych wybojach i jednocześnie pomaga utrzymać kontrolę przy dużych uderzeniach, kiedy następuje “dobicie” zawieszenia”.

Canyon Lux Trail w każdym calu i elemencie wyposażenia został przygotowany w sposób w pełni przemyślany. Mamy tu szeroką kierownicą 780 mm, dropper, wytrzymałe szerokie obręcze 30mm, szerokie opony 2.35 i 2.4.

Dwie wersje przedniego zawieszenia – widelec Fox 34 lub RockShox 35, oba o skoku 120 mm.

O komfort pracy napędu dba m.in. minimalistyczna prowadnica do łańcucha ważąca zaledwie 3,7 grama. Rower wyróżnia też możliwość montażu dwóch koszyków na bidon wewnątrz dużego trójkąta ramy.

W zależności od modelu na pokładzie są zarówno napędy Shimano (SLX, Deore, XTR) albo SRAM GX AXS.

Więcej informacji oraz pełne specyfikacje na canyon.com

Kolekcja Canyon Lux Trail obejmuje cztery konfiguracje rowerów, najwyższą jest limitowana edycja Lux Trail CF 9 Emily Batty Edition.

Canyon Lux Trail CF 6 – 15 599 PLN

Canyon Lux Trail CF 7 – 20 299 PLN

Canyon Lux Trail CF 8 – 24 999 PLN

Canyon Lux Trail 9 Emily Batty Edition – 27 999 PLN

Geometria Canyon Lux Trail:

 SMALLMEDIUMLARGEX-LARGE
Body Height (cm)165-175175-183183-192192-202
Seat Height (mm)663-793703-833743-873783-913
Seat Tube Length (mm)425465505545
Top Tube Length (mm)604627650674
Head Tube Length (mm)90100115130
Head Tube Angle (°)67,567,567,567,5
Seat Tube Angle (°) [MTB]74,574,574,574,5
Chainstay Length horizontal (mm)435435435435
Wheelbase (mm)1152117612011227
BB Drop Front (mm)38383838
BB Drop Rear (mm)38383838
Stand-over Height (mm)790794797809
Thru Axle Standard, Rear (mm)12×14812×14812×14812×148
Stack (mm)591600614628
Reach (mm)440460480500
Crank Length (mm)170175175175
Seat Post Diameter (mm)30,930,930,930,9

COMMENTS

DISQUS: 0