Laura Choma (Choma Sport Trener): „trasa mi sprzyjała, dając przy tym dużo radości ” | MP XCO 2021, Boguszów-Gorce

HomeSportKomentarze

Laura Choma (Choma Sport Trener): „trasa mi sprzyjała, dając przy tym dużo radości ” | MP XCO 2021, Boguszów-Gorce

W dniach 6-8 sierpnia 2021 w Boguszowie Gorcach pod hasłem #MTBpowracaDoDomu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim w olimpijskiej formule cross country. W piątek rywalizowały sztafety, a w sobotę i niedzielę odbyły się starty indywidualne. Ostatni dzień rozpoczął się od wyścigu w kategorii Junior Młodszy, który był Finałem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Rywalizację wygrała Natalia Grzegorzewska z Mitutoyo AZS Wratislavia. Relacje z poszczególnych dni dostępne są pod tym linkiem.


Komentarz postartowy:

Z tegorocznych Mistrzostw Polski wracam bardzo zadowolona! Pojechałam na nich jeden z lepszych, jak nie najlepszy dotychczas wyścig w życiu. Mimo słabego startu i bólu brzucha na pierwszym okrążeniu, zaraz po wjeździe na drugie kółko zaczęłam czuć się zdecydowanie lepiej. To spowodowało, że w swoim rytmie zaczęłam przebijać się w stawce i ostatecznie skończyłam na 6. pozycji, będąc bardzo blisko 4. miejsca. Lubiana przeze mnie, świetna i techniczna trasa w Boguszowie-Gorcach dodatkowo mi sprzyjała, dając przy tym dużo radości. Jest na naprawdę świetnym poziomie, a ściganie się na niej daje naprawdę dużo szczęścia<3.

Ostatecznie wracam z wyścigu ze sporym niedosytem w związku z zajętą pozycją, ale bardzo usatysfakcjonowana tym, ile dałam z siebie podczas tej walki i jak pojechałam większość rywalizacji! Dziękuję każdemu, kto kibicował mi i wspierał podczas tych zmagań, a w szczególności Arturowi Gładyszowi za niezawodną obsługę bufetu i tacie, który na trasie był chyba wszędzie. Dawaliście mi ogromną motywację! Gratuluję też wszystkim zawodnikom sukcesów oraz walki.

COMMENTS

DISQUS: 0