UKS Zawojak podsumowuje swoje starty | MP XCO 2021, Boguszów-Gorcefot. Bartosz Bober

HomeSportRelacje

UKS Zawojak podsumowuje swoje starty | MP XCO 2021, Boguszów-Gorce

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Trzy medale: złoty wśród młodzików oraz srebrne w sztafecie młodzieżowej i kategorii Masters I to dorobek UKS Zawojak na Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim cross country.


“Kolarstwo górskie wraca do domu” było hasłem tegorocznej walki o tytuły mistrzów kraju w olimpijskiej odmianie mtb. Po latach przerwy zawody o “koszulki z orłem” w końcu rozegrano w górach. 

Choć z Zawoi w Sudety mieliśmy prawie 400km, fakt, że mistrzostwa nareszcie odbywały się na wymagającej technicznie trasie bardzo nas ucieszył. Na co dzień nasi zawodnicy trenują na górskich ścieżkach oraz na singletrackach Babia Góra Trails, regularnie startują też w wymagających wyścigach Pucharu Polski i Pucharu Szlaki Solnego”, mówi Grzegorz Hajda, prezes i trener UKS Zawojak. 

UKS Zawojak to niewielki klub, w którym swoją przygodę z wyczynowym kolarstwem górskim rozpoczyna młodzież z powiatu suskiego. Od kilku sezonów w zespole regularnie pojawiają się nowi zawodnicy, ze szczególnym naciskiem na młodsze kategorie wiekowe. 

W tym roku mogliśmy wystawić mocną sztafetę młodzików (13-14 lat): Maksymilian Matyasik i Maria Długosz zdobyli srebrny medal tuż za Warszawskim Klubem Kolarskim. Oboje potwierdzili swój talent i umiejętności w wyścigach indywidualnych kategorii młodzik i młodziczka: Maks zwyciężył a Marysia o włos przegrała brązowy medal, zajmując czwarte miejsce. 

Dobry przykład dał im trener Grzegorz Hajda, który w rozgrywanej kilka godzin wcześniej i stojącej na bardzo wysokim poziomie sportowym rywalizacji Masters I (30-39 lat) zajął drugą lokatę.

Wśród żaków (11-12 lat) Hubert Trybała był piąty, Dawid Bartyzel ósmy a Oliwier Jagos jedenasty. W kategorii Kobiety Masters (30+) Marianna Wyszyńska-Tyniec zajęła piąte miejsce, w Masters I Marek Tyniec dwudzieste pierwsze a Łukasz Orędarz dwudzieste siódme w U-23. Dobrze jadący w juniorach (17-18 lat) Benedykt Długosz musiał wycofać się z powodu upadku. 

Na mistrzostwach Polski, które są zawsze najważniejszą imprezą sezonu wyniki są oczywiście niezmiernie istotne. W tym roku jednak fakt, że rozegrane zostały na trasie premiującej nie tylko wydolność, ale też technikę jazdy był dla nas dodatkową motywacją. 

W tym miejscu chcemy podziękować i pogratulować ekipie Górale na Start za przygotowanie znakomitych zawodów, które dały nam wszystkim wiele satysfakcji i są bodźcem do dalszej pracy. Mamy nadzieję, że uzyskane wyniki, ale też zebrane doświadczenie pozwolą nam w przyszłym roku stawić się na mistrzostwach Polski w jeszcze liczniejszym gronie. 

UKS Zawojak wciąż się rozwija i zaprasza na treningi młodzież z powiatu suskiego. 

Jest to możliwe dzięki wsparciu między innymi: Gminy Zawoja, Firmy Spólnota, Bankowi Spółdzielczemu Oddział w Zawoi, Firmie Nutrend, a także wielu mniejszych firm i rodziców naszych zawodników. 

Zapraszamy na prowadzony na bieżąco fanpage fb.com/zawojak


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0