Plan na weekend | 14-15 sierpnia 2021fot. #mtbxcpl@instagram.com

HomeSportZapowiedzi

Plan na weekend | 14-15 sierpnia 2021

Emocje z takiej imprezy jak Mistrzostwa Polski trzymają trochę dłużej niż po zwykłych zawodach. Zwłaszcza jak człowiek był na miejscu i dodatkowo poczuł atmosferę. Ale czas leci nieubłaganie, kolejny weekend już na horyzoncie i warto sprawdzić co się dzieje. Co prawda w Serbii startują Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim 2021, ale tam pojechało tylko kilkunastu naszych reprezentantów. Reszta zapewne odpoczywa albo liże rany, za to w kraju całkiem sporo pomysłów na aktywne spędzenie weekendu w duchu sportowej rywalizacji.


Trzymając się jeszcze rywalizacji za granicą, choć nie w XC, to nadal w kolarstwie górskim. W ten weekend przełożony z wiosny Puchar Świata w jeździe, który odbywa się w słoweńskim Mariborze. Do obejrzenia na redbull.com.

Równolegle w kraju Mistrzostwa Polski w zjeździe w Czarnej Górze, a w Ochotnicy Dolnej w trialu.

Osobom, które po emocjach związanych z Mistrzostwami Polski przypadła do gustu formuła cross country albo chciałyby się w niej sprawdzić mogę zaproponować Puchar Szlaku Solnego w Rabce Zdroju, który odbywa się na dość klasycznej trasie.

W podobnej, ale jeszcze prostszej formule odbędzie się Puchar Prezydenta Mysłowic. Przygotowana została około 5 km runda, którą pokonać trzeba będzie sześciokrotnie. Trzeba się spieszyć, bo limit uczestników to tylko sto osób.

Zdecydowanie więcej dzieje się na długim albo przynajmniej dłuższym dystansie. Przede wszystkim w sobotę startuje czterodniowa etapówka organizowana przez Cezarego Zamanę – Gwiazda Północy, której baza zlokalizowana została jak zwykle w Ełku.

Prawdziwie górską trasę oferują organizatorzy Bike Maraton w Kowarach, gdzie na najdłuższym dystansie do pokonania będzie blisko 70 km i ponad 3 tys metrów przewyższenia! Bardzo podobne parametry trasy na Dare To Be Maraton MTB w kultowej Piwnicznej Zdrój!

W obu w/w wydarzeniach są oczywiście także krótsze dystanse dla mniej wprawionych.

Ponadto:

  • LOTTO Poland Bike Marathon – Serock
  • M Liga – Mińsk Mazowiecki
  • Mazovia MTB – Ełk
  • Milko Mazury MTB – Giżycko
  • Solid MTB Maraton – Śrem

Jeśli starty, ściganie czy rywalizacja sportowa to nie jest to czego szukasz, to zawsze możesz wybrać się do jednej z miejscówek dedykowanych kolarstwu górskiemu – singletracków czy bike parków. Wszystkie najświeższe informacje na ten temat znajdziecie na grupie Singletracki w Polsce.

fot. #mtbxcpl@instagram.com

COMMENTS

DISQUS: 0