Filip Brzóska (KKW Nexelo Wałbrzych): „spełnienie dwóch największych sportowych marzeń” | MP XCO 2021, Boguszów-Gorcefot. mtbxcpl / Ola Sulikowska

HomeSportKomentarze

Filip Brzóska (KKW Nexelo Wałbrzych): „spełnienie dwóch największych sportowych marzeń” | MP XCO 2021, Boguszów-Gorce

W dniach 6-8 sierpnia 2021 w Boguszowie-Gorcach pod hasłem #MTBpowracaDoDomu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim w olimpijskiej formule cross country. W piątek rywalizowały sztafety, a w sobotę i niedzielę odbyły się starty indywidualne. Ostatniego dnia rozegrany został m.in. wyścig w kategorii Junior, a rywalizację w bardzo ładnym stylu, z blisko trzyminutową przewagą, wygrał Filip Brzóska z KKW Nexelo. Relacje z poszczególnych dni dostępne są pod tym linkiem.


Komentarz postartowy:

Cały czas nie mogę w to uwierzyć! To jak spełnienie dwóch największych sportowych marzeń – najpierw tytuł Mistrza Polski, a co za tym idzie od razu wyjazd z Mistrzostwa Europy i Świata. Coś niesamowitego!

fot. mtbxcpl / Ola Sulikowska

O samym wyścigu nie wiele mogę napisać, bo w tych wszystkich emocjach nie zapamiętałem nawet drogi którą musiałem przebyć aby zdobyć ten tytuł. Mogę jednak powiedzieć, że wszystko poszło jak chciałem bez przypadków i niedomówień. Każdy korzeń czy kamień analizowałem po paręset razy, każdy zjazd czy podjazd znałem jak własną kieszeń.

Więc na pewno nie mogę powiedzieć, że moje zwycięstwo nie było to dziełem przypadku.

Oczywiście nic by nie wyszło gdyby nie kibice, którzy w najcięższych chwilach krzyczeli i pomagali mi je przezwyciężyć, chciałem Wam jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować za wsparcie. Jesteście wielcy!!!

COMMENTS

DISQUS: 0