Wyniki | 31 lipca – 1 sierpnia 2021

HomeSportWyniki

Wyniki | 31 lipca – 1 sierpnia 2021

Tydzień po wyścigach olimpijskich w Tokio, środek wakacji, wydawałoby się, że to chwila wytchnienie. Nic takiego. Bartek Wawak po powrocie z Tokio, razem ze sporą rzeszą zawodników z Polski wystartował w Pucharze Czech w Hlinsku. W kraju rozegrany został m.in. Puchar Polski w maratonie MTB, który odbył się w ramach Bike Maratonu w Obiszowie.


W oczekiwaniu na Mistrzostwa Polski Bartłomiej Wawak podtrzymując swoją wysoką dyspozycję niedługo po powrocie do Polski od razu wybrał się do Czech, gdzie wystartował w Izomat MTB Cup w Hlinsku. Praktycznie przez cały wyścig czuł na plecach Krzysztofa Łukasika, który w Boguszowie Gorcach będzie bronić wywalczonej w ubiegłym roku koszulki Mistrza Polski. Po półtorej godzinie ścigania na mecie różnica wyniosła niewiele ponad minutę. Ósme miejsce zajął Filip Helta, która do Wawaka stracił dwie i pół minuty. Na dalszych lokatach zameldowali się Jakub Zamroźniak, Michał Topór, Mateusz Nieboras i Maciej Jeziorski.

W rywalizacji kobiet mieliśmy pokaz mocy naszych zawodniczek. Odpowiednio na miejscach 2,3 i 4 zameldowały się Katarzyna Solus Miśkowicz, Aleksandra Podgórska i Gabriela Wojtyła. Wygrała Czeszka Jana Czeczinkarova, która od naszych zawodniczek była szybsza zaledwie o kilkadziesiąt sekund. Na 8. miejscu rywalizację zakończyła Zuzanna Krzystała.

W rywalizacji Juniorek Młodszych ponownie karty rozdawała Natalia Grzegorzewska.

Pełne wyniki

Jeśli chodzi o cross country na poziomie międzynarodowym, to w miniony weekend odbył się także Puchar Francji (MTB French Cup Powered by SKF), w którym mieliśmy zaciętą rywalizację między zawodnikami, którzy do Tokio się nie załapali. Przejechawszy cały wyścig razem o kolejnośi na mecie między trójką Titouan Carod, Simon Andreassen i Maxime Marotte zadecydował sprinterski finisz.

W wyścigu kobiet wygrała Lena Gerault przed Martiną Bertą i Gretą Seiwald.

Pełne wyniki

W Turcji w okolicy miejscowości Sakarya odbył się UCI MTB Marathon Series, w którym triumfowali Martin Stosek i Barbara Benko.

Pełne wyniki

W kraju w ramach Bike Maratonu rozegrany został Puchar Polski w maratonie MTB, który tym razem padł łupem aktualnego Mistrza Polski w maratonie MTB, Adriana Brzózki. Po ponad trzech i pół godzinie w siodle na podium znaleźli się także Piotr Konwa i Wojciech Halejak.

W rywalizacji kobiet wygrała Litwinka Katazina Sosna przed Aleksandrą Andrzejewską i Anna Tomicą.

Pełne wyniki

W z kolei w Osiecznej odbył się kolejny wyścig z cyklu Kaczmarek Electric MTB. Na królewskim dystansie Giga wygrał Grzegorz Grabarek przed Mariuszem Gilem i Bartłomiejem Oleszczukiem. Na starcie najdłuższego dystansu stanęła tylko jedna kobieta – Agnieszka Kachel, której pokonanie blisko 70 km dystansu zajęło niespełna cztery godziny.

Pełne wyniki

W niedzielę do Brodnicy zawitała Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Na dystansie Pro wygrał Dominik Jakubowski przed Marcinem Jabłońskim i Marcelem Jabłońskim. Na dystansie 1/2 Pro najszybszą kobietą była Bożena Wachnik.

Pełne wyniki

Końcówka lipca to także zwyczajowy termin kiedy rozgrywany jest Memoriał Bercika, tegoroczna edycja odbyła się już po raz 15! Na dystansie Sport wygrał Adam Żuber przed Michałem Kamińskim i Pawłem Barankiem. Wśród kobiet wygrała Magdalena Kosko przed Katarzyną Ebert i Martą Bazańską-Janas.

Pełne wyniki

Jeszcze zanim rozpoczął się weekend to zakończyła się pięciodniowa etapówka Sudety MTB Challenge. W poszczególnych kategoriach wygrali:

  • Solo – Erik Aagaaard (Aarhus MTB) – pełne wyniki
  • Team – Lech Kawecki / Daniel Kucera (Ebajk.SK BRC) – pełne wyniki
  • Team Masters – Jakob Gawlik / Andreas Johansson (Team Eslov) – pełne wyniki
  • Team Masters 100 – Morten Hansen / Jan Fogtmann (Smartcykler Denmark) – pełne wyniki
  • Team Mix – Daniel Storch / Torsten Muetzlitz (Scott Generation Team) – pełne wyniki

COMMENTS

DISQUS: 0