IO Tokio 2020 – wyścig kobiet [lista startowa, faworyci, transmisja]fot. PZKol

HomeSportZapowiedzi

IO Tokio 2020 – wyścig kobiet [lista startowa, faworyci, transmisja]

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


We wtorek 27 lipca w Japonii rozegrany zostanie drugi z wyścigów w kolarstwie górskim. W pierwszym wyścigu rywalizowali mężczyźni, a tytuł Mistrza Olimpijskiego wywalczył 21. letni Brytyjczyk Tom Pidcock (relacja). Start wyścigu kobiet o godzinie 15:00 czasu lokalnego czyli o 8:00 CET. Złotego medalu z Rio bronić będzie Jenny Rissveds, na starcie staną pozostałe medalistki z Brazylii – srebrna Maja Włoszczowska i brązowa Kanadyjka Catharine Pendrel. Dla obu zawodniczek start w Japonii jest zwieńczeniem sportowej kariery. Na starcie w sumie stanie 38 zawodniczek przez co będzie to także historyczny wyścig – po raz pierwszy w wyścigu olimpijskim zrównana została liczba zawodniczek i zawodników.


Olimpijska trasa cross country (XCO) – Izu Velodrome

Najbardziej kompletnym objazdem trasy dostępnym na YT jest prawdopodobnie ten nagrany w 2019 roku przez Sergio Mantecon Guttiereza, kiedy jeszcze jeździł w barwach Kross Racing Team. Nagranie zostało wykonane podczas próby przedolimpijskiej „Ready Steady Tokyo”:

Lista startowa

Zawodniczki rozstawione zostaną w pięciu rzędach – po osiem zawodniczek w pierwszych czterech i sześć w ostatnim piątym:

I rządII rządIII rząd
Pauline Ferrand PrevotYana BelomoinaDaniela Campuzano
Rebecca McConnellJanika LoivRocio del Alba Garcia Martinez
Anne TerpstraJenny RissvedsLinda Indergand
Jolanda NeffAnne TauberCatharine Pendrel
Loana LecomteGitha MichielsMaja Włoszczowska
Kate CourtneyEvie RichardsJitka Cabelicka
Sina FreiHaley BattenTanja Zakelj
Eva LechnerLaura StiggerErin Huck
IV rządV rząd
Ronja EjblKata Blanka Vas
Elisabeth BrandauRaquel Queiros
Caroline BoheMiho Imai
Candice LillVictoria Kirsanova
Haley SmithMichelle Vorster
Malene DegnBianwa Yao
Sofia Gomez Villafane
Jaqueline Mourao

Faworytki

Tytułu z Igrzysk w Rio „bronić” będzie Szwedka Jenny Rissveds, dla której ostatnie pięć lat było bardzo trudno – straciła bliskie jej osoby, przeszła przez ciężką depresję. Tym większą radością i entuzjazmem powitany był jej powrót do ścigania w 2019 roku oraz co ważniejsze powrót w bardzo wysokiej dyspozycji. Także w tym roku z wyścigu na wyścig prezentowała coraz lepszą formę by ostatecznie w Les Gets realnie zagrozić wygrywającej wszystko do tej pory Francuzce Loanie Lecomte. Obok Lecomte w wysokiej formie jest także druga Francuzka, wielokrotnie stając na podium wyścigów w tym sezonie – mowa o aktualnej Mistrzyni Świata, Pauline Ferrand Prevot.

Zawodniczek, które sobie świetnie radzą w tym sezonie jest całkiem sporo – Australijka Rebecca McConnell, która niejednokrotnie stała na podium PŚ w tym roku czy Brytyjka Evie Richards. Bardzo dobrze szło odbudowanie formy Szwajcarce Jolandzie Neff.

Nie można zapomnieć o Amerykance Kate Courtney, która na ostatniej prostej do Tokio musiała się zmierzyć, podobnie jak Neff, z kontuzją dłoni. Dobre momenty w tym sezonie miały też chociażby Caroline Bohe, znana z przełajów i szosy Kata Blanka Vas czy Linda Indergand.

Generalnie sporo się może wydarzyć, o czym przekonaliśmy się chociażby oglądając w poniedziałek wyścig mężczyzn.

Maja Włoszczowska

Dla naszej reprezentantki start w Tokio (przełożony o rok) jest długo zapowiadanym zwieńczeniem kariery sportowej, która jest pełną sukcesów (dwa srebra olimpijskie, tytuły Mistrzyni Świata i Europy), ale i dramatów (kontuzja przed IO w Londynie). Oczywiście zobaczymy ją jeszcze na tegorocznych Mistrzostwach Europy czy Świata, ale impreza tej rangi jak Igrzyska Olimpijskie nie zdarza się często, a w ostatnich latach jeszcze rzadziej.

Nie pokuszę się o typowanie wyniku. Maja zawsze jedzie na 120% i możemy być wszyscy pewni, że da z siebie absolutnie wszystko by osiągnąć jak najlepszą lokatę i pożegnać się z cross country na Igrzyskach.

Wszyscy na pewno będziemy za jej wynik trzymać mocno kciuki!

Pogoda

Nie bez powodu dodałem akapit o pogodzie, bo ta może tu odegrać bardzo dużą rolę. W kierunku Japonii zmierzają ulewne deszcze a może nawet tajfun. Nie wiadomo jeszcze czy i kiedy uderzy, a jeśli zrobi to przed wyścigiem, to czy wysuszona trasa zdąży do czasu wyścigu przyjąć całą wodę… Sporo niewiadomych.

Transmisja

TVP niestety nie popisało się w przypadku wyścigu mężczyzn przerywając transmisję pół godziny po jego rozpoczęciu i puszczając mecz w tenisa. W przypadku wyścigu z udziałem Mai Włoszczowskiej nie należy spodziewać się takich niespodzianek, ale kto tam wie… Transmisja na sport.tvp.pl – link bezpośredni.

Jest informacja, że Eurosport pokaże wyścig kobiet na swoim drugim kanale, więc nie tylko w Playerze jak to w przypadku mężczyzn, ale normalnie w telewizji (kablowej czy satelitarnej).

Live timing

Wyniki na żywo z kolei dostępne są bezpośrednio na stronie samych Igrzysk – olympics.com


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0