IO Tokio 2020 – rowery zawodników, hardtail czy full suspension? | Izu, Shizuoka, Japonia

HomeSportSprzęt

IO Tokio 2020 – rowery zawodników, hardtail czy full suspension? | Izu, Shizuoka, Japonia

W poniedziałek i wtorek o godzinie 8:00 polskiego czasu rywalizować będą najpierw mężczyźni, a potem kobiety. Na starcie stanie 38 zawodniczek i 38 zawodników – po raz pierwszy w historii liczba kobiet i mężczyzn została zrównana. Polskę reprezentować będą kończąca karierę Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak, dla którego będzie to pierwszy start na imprezie tej rangi.


Igrzyska Olimpijskie to podobnie jak Mistrzostwa Świata okazja do tego, żeby zawodnicy wystartowali na rowerach w specjalnym malowaniu. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Ze względu na ograniczona liczbę zawodników dopuszczonych do startu także reprezentacja marek rowerowych jest mniejsza niż zwykle. Najliczniej widoczne będą marki Specialized i Scott, choć nie wszyscy zawodnicy jeszcze pochwalili się swoimi rowerami i nie wiadomo czy będą wszyscy będą mieć dedykowane malowanie. W przypadku zawodników, którzy na co dzień jeżdżą w barwach Scott SRAM – Nino Schurtera i Kate Courtney mamy wyróżniające ich malowanie. Pozostałe rowery Scott mają seryjny design. Z kolei Trek nie chciał wyróżniać żadnego z zawodników – zarówno kolarze szosowi, jak i mtb dostali rowery w takim samym malowaniu.

Specjalnie malowanie na Igrzyska zaprezentował także American Eagle. Odważne, fajne malowanie zaprezentował Mondraker. Specialized z okazji Igrzysk zaprezentował limitowaną serię Speed of Light.

Póki co nie udało mi się znaleźć wizualizacji rowerów BMC.

Full czy hardtail?

Trasa Izu MTB podobnie jak ta w Rio czy Londynie została specjalnie wybudowana na potrzeby Igrzysk. Oznacza to, że jest bardzo techniczna, dosłownie usiana głazami, rock gardenami oraz technicznymi zjazdami. Prawie wszyscy zawodnicy wybrali rowery z pełnym zawieszeniem. Jeśli dobrze rozgryzłem treści publikowane w social mediach przez zawodników to tylko trójka zawodniczek wybrała hardtaila – Maja Włoszczowska (Polska / Kross), Rocio del Alba Garcia Martinez (Hiszpania / BH), Tanja Zakelj (Słowenia / Specialized).

American Eagle:

  1. Yana Belomoina (Ukraina)
  2. Sebastian Fini (Dania)
  3. Anne Tauber (Holandia)

BH:

  1. David Valero (Hiszpania)
  2. Rocio del Alba Garcia Martinez (Hiszpania) – hardtail


BMC:

  1. Elisabeth Brandau (Niemcy)
  2. Filippo Colombo (Szwajcaria)
  3. Pauline Ferrand Prevot (Francja)
  4. Tom Pidcock (Wielka Brytania)
  5. Anton Sintsov (Rosyjski Komitet Olimpijski)

Cannondale:

  1. Henrique Avancini (Brazylia)
  2. Jitka Cabelicka (Czechy)
  3. Manuel Fumic (Niemcy)
  4. Candace Lill (RPA)
  5. Alan Hatherly (RPA)
  6. Kohei Yamamoto (Japonia)

Canyon:

  1. Ronja Eibl (Niemcy)
  2. Mathieu van der Poel (Holandia)

Ghost:

  1. Anne Terpstra (Holandia)
  2. Caroline Bohe (Dania)

Giant / Liv:

  1. Linda Indergand (Szwajcaria)

Kross:

  1. Ondrej Cink (Czechy)
  2. Bartłomiej Wawak (Polska)
  3. Maja Włoszczowska (Polska) – hardtail

  1. Max Foidl (Austria)

Mondraker:

  1. Jofre Cullell (Hiszpania)
  2. Dan McConnell (Australia)
  3. Rebecca McConnell (Australia)

Massi:

  1. Loana Lecomte (Francja)

KTM:


MMR:

  1. Nadir Colledani (Włochy)

Norco:

  1. Peter Disera (Kanada)
  2. Haley Smith (Kanada)

Orbea:

  1. Malene Degn (Dania)
  2. Victor Koretzky (Francja)
  3. Milan Vader (Holandia)

Protek:

  1. Periklis Ilias (Grecja)

Santa Cruz:

  1. Luca Braidot (Włochy)

Scott:

  1. Janika Loiv (Estonia)
  2. Maximilian Brandl (Niemcy)
  3. Kate Courtney (USA)
  4. Erik Haegstad (Norwegia)
  5. Erin Huck (USA)
  6. Githa Michiels (Belgia)
  7. Nino Schurter (Szwajcaria)
  8. Jens Scheurmans (Belgia)
  9. Gerardo Ulloa (Meksyk)


Specialized:

  1. Haley Batten (USA)
  2. Christopher Blevins (USA)
  3. Daniela Campuzano (Meksyk)
  4. Sofia Gomez Villafane (Argentyna)
  5. Gerhard Kerschbaumer (Włochy)
  6. Catharine Pendrel (Kanada)
  7. Raquel Queiros (Portugalia)
  8. Jenny Rissveds (Szwecja)
  9. Jordan Sarrou (Francja)
  10. Laura Stigger (Austria)
  11. Sina Frei (Szwajcaria)
  12. Kata Blanka Vas (Węgry)
  13. Michele Vorster (Namibia)
  14. Tanja Zakelj (Słowenia) – hardtail

Thomus:

  1. Mathias Flueckiger (Szwajcaria)

Trek:

  1. Anton Cooper (Nowa Zelandia)
  2. Vlad Dascalu (Rumunia)
  3. Jaqueline Mourão (Brazylia)
  4. Jolanda Neff (Szwajcaria)
  5. Andras Parti (Węgry)
  6. Evie Richards (Wielka Brytania)


Trinx:

  1. Eva Lechner (Włochy)

Wiawis:

  1. Shlomi Haimy (Izrael)

Brak danych:

  1. Yao Bianwa (Chiny)
  2. Shlomil Chaimi (Izrael)
  3. Miho Imai (Japonia)
  4. Alex Miller (Namibia)
  5. Martin Vidaurre Kossmann (Chile)
  6. Peng Zhang (Chiny)

COMMENTS

DISQUS: 1